Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Josef Dirnbeck - Dobro jest, kiedy je czynisz
Książka podpowiada niebanalne sposoby na realizowanie zasad chrześcijaństwa i słów Biblii dziś, w życiu codziennym. Zawiera wskazówki do wyboru, nie wszystkie dla wszystkich: inne są odpowiednie dla młodych osób, inne dla starszych, samotnych albo żyjących w rodzinie.
Każdy z trzynastu rozdziałów rozpoczyna się od recepty do bezpośredniego zastosowania, wynikającej ze słów Pisma Świętego; po niej następuje interpretacja, czyli propozycje czynienia dobra w praktyce. Przyjazna lektura do czytania małymi porcjami i realizowania na co dzień – małymi krokami. Ładnie wydany książkowy upominek dla bliskiej osoby.


PRZYKŁADY TEKSTÓW

LICZ NA BOGA
 
Nie opieraj się na przekonaniu, że masz najwyższe notowania, jesteś supergość, masz duże możliwości i oszałamiające znajomości. To wszystko możesz stracić i staniesz się nagle ubogi. Możesz to nazwać zrządzeniem losu lub pechem. Ale możesz tez liczyć na Boga, odkryć, jak wiele zawdzięczasz Jemu i Jego łasce we wszystkim, co robisz. Licz na Boga, bo jest z Tobą i prowadzi Twoje sprawy do szczęśliwego końca (jeśli są dobre w Jego oczach)! 

Dlatego czuwajcie nad sobą w pełni trzeźwi, pokładajcie swoją nadzieję w łasce, którą wam daje objawienie Jezusa Chrystusa. (1P 1,13) 

 

ZACZNIJ OD SIEBIE
Nie udzielaj porad wychowawczych, jeśli permanentnie ponoszą Cię nerwy przy własnych dzieciach. Nie mów o „chaosie”, jeśli sam z trudem utrzymujesz porządek. Miej świadomość, że najczęściej kłują Cię w oczy te błędy, które i Tobie nie są obce. Unikaj tworzenia reguł życia, jeśli nie mają one dotyczyć również Ciebie. 

Wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a potem będziesz lepiej widział, jak wyjąć pyłek z oka brata (Mt 7,5) 
 

PAMIĘTAJ O GODNOŚCI

Na jakiś czas uwolnij się od techniki. Pozwól sobie raz w tygodniu na „godzinę bez techniki”. Wyłącz komputer. Napisz list odręcznie. Nie odbieraj telefonów. Pół godziny przed snem nie włączaj światła elektrycznego. Jeśli potrzebujesz światła, skorzystaj ze świeczki. Żyjemy w takiej alienacji od naturalnych zachowań, rytmów natury, że niezwłocznie jest nam potrzebne stworzenie z nią większej więzi. 

Uśmiechnij się do dziecka. Uśmiechnij się znowu do dziecka w wózku. Pochyl się z radością nad maleńkim człowiekiem i ciesz się, gdy odwzajemni Twój uśmiech.

 
Pozwól sobie pomóc. Nie poddawaj się zwątpieniu, gdy masz problemy, których nie możesz rozwiązać. Uwzględnij możliwość przyjęcia pomocy. Nie zawsze musi być ona profesjonalna. Czasami niewielka wskazówka sąsiadki jest bardziej użyteczna niż wielogodzinne rozmowy z psychiatrą. Niekoniecznie też wszystko, co przeczytasz w magazynach ilustrowanych, jest powierzchowne i niepoważne. Problem jest jeden: dobre rady mogą pomóc jedynie wtedy, gdy je zastosujesz. Zastosuj je więc! 

Ciesz się z rzeczy, które nic nie kosztują. Nie bądź dziecinny, jak ludzie, którzy w czas Bożego Narodzenia przede wszystkim obliczają, ile kosztowały prezenty, zanim jeszcze są w stanie powiedzieć, jak bardzo się z nich ucieszyli. Ciesz się z tego, co nic nie kosztuje. I zachwyć się faktem, że właśnie najważniejsze rzeczy na świecie – życie, miłość, szczęście – są za darmo lub nie ma ich wcale. Informacje o wydaniu:

Autor: Josef Dirnbeck
Pełen tytuł: Dobro jest, kiedy je czynisz. Inspiracje do chrześcijańskiego życia na każdy dzień
Przekład: Renata Namińska, Monika Jabłuszewska
Liczba stron: 340 stron
Format 115x 165 mm
Oprawa twarda ze wstążką
ISBN 978-83-7516-116-8
Cena 34, 90 zł 

Książkę kupisz w księgarni internetowej: www.swietywojciech.pl


liczba odsłon: 1233 | dodano: 2009-05-31 13:21:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060