Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

II Archidiecezjalny Dzień Służby Litugicznej zakończony
II Archidiecezjalny Dzień Służby Liturgicznej jest już za nami! Spotkanie dobiegło końca. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego za rok.

Drugi rok z rzędu spotkaliśmy się na Archidiecezjalnym Dniu Służby Liturgicznej w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim. Motywem tego dnia było wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona ministrantów i młodzieży polskiej.

Przygotowania do tej uroczystości trwały już od dłuższego czasu  i stanowiły dla organizatorów  spory wysiłek. Myślę, że warto było włożyć dużo starań w przygotowanie tego dnia, chociażby dla widoku uśmiechów na twarzach wszystkich, którzy przybyli do tego miejsca. Ministranci, lektorzy, schole parafialne, szafarze nadzwyczajni Komunii Świętej i duszpasterze zgromadzili się w jednym, wspólnym celu - modlitwie.

 

 Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, który przewodniczył Mszy świętej, w swoim kazaniu zaznaczył, że w takim miejscu jak Kościół, to Bóg jest najważniejszy. Prosił młodych ludzi, do których kierował swoje słowa, o szacunek do rzeczy świętych i oddawanie czci Bogu poprzez gesty do krzyża, tabernakulum czy ołtarza.

 
 

 Osoby, które spotkały się w tym dniu, czyli cała Służba Liturgiczna Ołtarza, to temat mi bliski, ponieważ sam należę do tej wspólnoty. Takie spotkanie, to integracja, wspólna modlitwa i przede wszystkim umacnianie naszej wiary. Niestety zauważyć można było kilka drobnych, szczegółowych niedociągnięć w organizacji, jednak za rok, na pewno będzie wszystko idealnie dopracowane. Zostaliśmy naprawdę dobrze przyjęci przez stargardzką parafię Miłosierdzia Bożego.

Czekamy z niecierpliwością na spotkanie za rok! Z Panem Bogiem!

 

 

 

Marcin Szymczak


liczba odsłon: 2527 | dodano: 2010-09-18 17:17:51

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook