Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

I Metropolitalny Konkurs Papieski etap rejonowy w Choszcznie
Dnia 24 listopada 2010 roku w Gimnazjum w Choszcznie miał miejsce etap rejonowy I Metropolitalnego Konkursu Papieskiego. Do konkursu przystąpiły następujące reprezentacje gimnazjów: Gimnazjum Publiczne w Choszcznie, Gimnazjum w Pyrzycach, Gimnazjum w Lipianach, Katolickie Gimnazjum ze Stargardu, Gimnazjum nr 3 w Stargardzie, Gimnazjum nr 4 w Stargardzie, Gimnazjum w Chociwlu oraz Gimnazjum w Pełczycach. Etap rejonowy odbył się jednocześnie w czterech rejonach (Szczecin, Szczecin, Gryfice i Choszczno).
Konkurs sięga genezą konkursu odbywającego się 10 lat temu w Stargardzie. Od pięciu lat był on organizowany w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pod nazwą Archidiecezjalny Konkurs Papieski. Od tego roku konkurs ma rangę metropolitalnego z racji zbliżającej się w przyszłym roku w Koszalinie 20 rocznicy pobytu sługi Bożego Jana Pawła II w tym mieście. Główny finał odbędzie się w przyszłym roku w Koszalinie. Konkurs ma na celu poznawanie bogatej treści nauczania Jana Pawła II. W roku szkolnym 2010/11 uczniowie zgłębiali List Jana Pawła II do Młodych z 1985 roku, List do Efezjan oraz wszystkie przemówienia papieża z pobytu w Koszalinie w dniach 1-2 czerwca 1991 roku.

Od godziny 9.00 gimnazjaliści wraz z opiekunami gromadzili się przed aulą. Przed 10.00 każdy uczestnik wylosował ławkę, a następnie usiadł w niej. Ks. Paweł Wiśniewski, koordynator rejonowy konkursu, powitał wszystkich oraz poprowadził modlitwę. Następnie rozdał kartki z pytaniami. Przez godzinę uczniowie zapisywali odpowiedzi. Po zmęczeniu intelektualnym wszyscy mogli się posilić drożdżówką i napić napoju. Po niespełna godzinie zostały ogłoszone wyniki konkursu. Wśród 24 uczestników dziesięciu zakwalifikowało się do następnego etapu. Są to:

1. Roman Waszczyk (Pyrzyce) 43,5 pkt.

2. Michał Wędzina (Stargard nr 4) 38 pkt.
3. Dominika Siepka (Pyrzyce)36,5 pkt.
4. Arkadiusz Kaznowski (Stargard nr 3) 35,5 pkt.
5. Barbara Dudziak (Choszczno)34,5 pkt.
6. Zuzanna Siepka (Pyrzyce)34 pkt.
7. Jarosław Tarenko (Stargard nr 3) 34 pkt.
8. Marta Zielińska (Lipiany) 32 pkt.
9. Martyna Taźbierska (Stargard nr 3) 32 pkt.
10. Weronika Pluta 31 (Chociwel) pkt.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Konkursu. Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum w Choszcznie za życzliwość oraz Cukierni Kunowskiego za słodki poczęstunek.


liczba odsłon: 1838 | dodano: 2010-11-24 22:45:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook