Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hymn ŚDM Rio 2013 w polskiej wersji językowej
Nie mogę wyświetlić obrazka

W niedzielę, 9 grudnia 2012 r., w Warszawie, odbyła się premiera Hymnu 28. Światowych Dni Młodzieży Rio 2013 w polskiej wersji językowej. Utwór pt. „Nadzieja poranka”, w wykonaniu polskiej młodzieży, został nagrany na przełomie października i listopada br. Towarzyszy mu teledysk, zrealizowany całkowicie przez młodzież. W poniedziałek, 10 grudnia, piosenka i klip trafiły do mediów.

Nad produkcją muzyczną i filmową pracowało blisko 50 młodych osób, a wśród nich zawodowi muzycy i amatorzy, uczniowie szkół średnich, studenci, absolwenci różnych kierunków, młodzież pracująca, małżeństwa, uczestnicy poprzednich Światowych Dni Młodzieży, a także osoby zaangażowane w różne ruchy i organizacje kościelne. Dzięki ich wspólnej pracy i bezinteresownej pomocy przesłanie hymnu może teraz dotrzeć do milionów młodych Polaków z kraju i z całego świata.

Prapremiera teledysku odbyła się 27 listopada br. w Rio de Janeiro, podczas II Międzynarodowego Spotkania Organizacyjnego Koordynatorów 28. Światowych Dni Młodzieży. Klip został bardzo dobrze przyjęty przez Komitet Brazylijski oraz delegatów z 76 krajów świata. Swoją aprobatę dla tego dzieła wyraził Kardynał Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Komitet Brazylijski zaprosił resztę świata do przygotowania różnych wersji językowych hymnu. Tymczasem my gorąco zachęcamy do śpiewania go razem z nami.

 

  

Hymn 28. ŚDM "Nadzieja poranka" - oficjalne tłumaczenie

1. Wiem, że od zawsze jestem dotknięty; swój znak mi dał Zbawiciel mój, który ze wzgórza Corcovado świat obejmuje miłością swą.

Refren: Chrystus nas zaprasza: "Przyjdźcie, przyjaciele!" Chrystus nas posyła: "Bądźcie misjonarzami!"

2. Oto młodzież, oto wiosna: ona nadzieją poranka jest; kto usłyszy to wezwanie, ten przyjmie wiary dar! Niech marzenie nam się ziści, aby lepszym stał się świat! Żadnych wojen, nienawiści, pokój, dobro niech na zawsze trwa.

3. Tu od wschodu do zachodu drzwi do domu są otwarte, nasza ziemia nie ma murów, nasza miłość bezgraniczna jest! Rozrzuceni gdzieś po świecie w sercach mamy ten sam żar. To Twoja łaska nas podtrzymuje wiernymi czyni Tobie, Panie nasz!

4. Odpowiadając na Twe wezwanie: "Idźcie i czyńcie, pośród narodów, nowy lud Boży, w jedności wiary, by serca swe oddali Mi!" Głosimy wszystkim Twą Ewangelię, by przemieniony był każdy z nas, by stary człowiek mógł stać się nowym. Oto nadchodzi już nowy świat!

 

Załączniki


liczba odsłon: 4349 | dodano: 2012-12-10 12:13:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook