Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hiob
Biblijno-historyczny dramat Karola Wojtyły nawiązuje do raju. Opowiada, bowiem o relacji człowieka do Stwórcy. Przypomina, że to Bóg jest Tym, który daje i zabiera. Człowiek może tylko pozostać Mu wierny. Jeśli pozostanie, może liczyć na obiecaną nagrodę. Bo Bóg jest zawsze wierny swemu słowu.
"Hiob" w wykonaniu artystów słynnego Lwowskiego Teatru Woskresinnia jest rozdzierający. Ascetyczna scenografia, wykorzystanie elementów cerkiewnych śpiewów i profesjonalna aktorska gra składają się na misteryjne widowisko, które musi pozostawić ślad w nawet najchłodniejszym sceptyku. Zachwyca wykorzystanie światła, przemyślany ruch sceniczny i oryginalność interpretacji, zbliżająca się chwilami do pantomimy.

Dramaturgię tego spektaklu budują i jego nastrój tworzą wszystkie teatralne środki wyrazu. Wspaniała ekspresywna gra 12-osobowego zespołu aktorskiego na czele z odtwarzającym rolę Hioba Piotrem Mikitiukiem, dynamizujący akcję ruch sceniczny, nowatorskie, wielofunkcyjne wykorzystanie skromnych elementów scenografii, "grających" zarówno w sferze plastycznej, jak i symbolicznej, mowa kostiumów, dopełnione są chóralną muzyką cerkiewną autorstwa Mirona Dacki.

Miejski Teatr Woskresinnia uchodzi za teatr eksperymentalny. Jego twórcą i dyrektorem artystycznym jest Jarosław Fedoryszyn. On też wyreżyserował "Hioba". Spektakl wszędzie był odbierany entuzjastycznie: publiczność nagradzała twórców i aktorów owacjami na stojąco, a brawa poprzedzane były często długą ciszą, bo widzowie po obejrzeniu sztuki zastygali w długim milczeniu. Gorąco polecamy - z zapewnieniem, że w przypadku tej sztuki bariera językowa praktycznie nie istnieje. Spektakl grany jest w języku polskim i ukraińskim.

02.04.2008r. godz: 20:00, Kino - Teatr SCK
Hiob (Karol Wojtyła)
obsada: Ala Fedoryszyna, Tatiana Tkaczenko, Ludmiła Petrulenkowa, Natalia Gubanowa, Piotr Mykytiuk, Woldymir Gubanow, Wołodymir Kołczyński, Andriej Kozak, Mion Dacko, Taras Jureczko


liczba odsłon: 3082 | dodano: 2008-04-01 19:27:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook