Dziś: wtorek, 19 marca 2019
Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Hasło ADM 2009
Jako młodzi ludzie mamy  prawo i obowiązek poszukiwania. Podążamy za różnymi celami, które nie zawsze okazują się dla nas dobre. Gdy rozbijamy się o pustkę i rozczarowanie często popadamy w rozpacz. Gdzie szukać nadziei? BÓG - to jedyna nadzieja, która nas nie opuści! Dlatego też, hasłem tegorocznych Dni Młodych w naszej Archidiecezji będą słowa:
"Nadzieja w Bogu".

Hasło Dni Młodych, jest skrótem myśli biblijnej, którą Stolica Apostolska zaproponowała jako temat najbliższego Światowego Dnia Młodzieży. Każde Dni Młodych w naszej Archidiecezji mają na celu przybliżać nas do tego święta młodych na całym świecie. Dlatego też rozważamy temat, który łączy się z propozycją Benedykta XVI. Więcej o hasłach ŚDM dowiesz się czytając poniższy artykuł.

Znane są już tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Na ich kanwie Benedykt XVI przygotuje orędzia na kolejne spotkania. Hasłem najbliższego, które odbędzie się w Niedzielę Palmową 2009 roku będzie werset z Pierwszego Listu św. Pawła do Tymoteusza: „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1Tm 4, 10).

Papieska Rada ds. Świeckich przesłała do Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM informację, że Ojciec Święty Benedykt XVI, aby umożliwić młodym już od teraz duchową drogę, która zakończy się międzynarodowym spotkaniem młodzieży w Madrycie 16-21 sierpnia 2011, ustalił tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży. Są to myśli biblijne, na kanwie których ukażą się trzy najbliższe orędzia papieskie do młodych na kolejne spotkania – poinformował dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego.

Hasłem i zarazem tematem XXIV ŚDM w 2009 r. będą słowa: „Złożyliśmy nadzieję w Bogu żywym” (1Tm 4, 10). XXV ŚDM w 2010 r. odbędzie się pod hasłem „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” (Mk 10, 17). Natomiast zaplanowane na sierpień 2011 r. spotkanie młodzieży w Madrycie będzie miało temat inspirowany wersetem: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por.Kol2,7).

W oparciu o te tematy diecezjalni duszpasterze młodzieży przygotują szczegółowy program formacyjny dla duszpasterstw młodzieżowych. Zostanie on zaprezentowany podczas Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Warszawie w dniach 30 stycznia - 1 lutego 2009 r.

Papieska Rada ds. Świeckich poinformowała również, że międzynarodowe spotkanie odpowiedzialnych za Światowe Dni Młodzieży z poszczególnych krajów świata zaplanowano w Rzymie na dni 3-5 kwietnia 2009 r. Podczas tego spotkania odpowiedzialni dokonają podsumowania XXIII ŚDM w Sydney oraz zapoznają się z kierunkiem duchowych i logistycznych prac związanych z organizacją XXVI ŚDM w Madrycie w 2011 roku.

 


liczba odsłon: 3166 | dodano: 2009-03-02 12:57:30

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060