Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Harcerska Służba Lednica 2015
Nie mogę wyświetlić obrazka

Harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej po raz 19. pełnić będą służbę oraz uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu nad Jeziorem Lednickim.

W 1997 roku Okręg Wielkopolski ZHR z wielkim entuzjazmem odpowiedział na wezwanie dominikanina ojca Jana Góry, by pomóc mu w przygotowaniu i realizacji spotkania młodych ludzi pod symboliczną Rybą na Lednicy. Podczas zeszłorocznego spotkania o. Jan mówił do nich: „Ja Was lubię harcerze! Dlatego, że wy jesteście ludźmi służby. Człowiek musi być człowiekiem służby.” Odwoływał się również do prawa harcerskiego: „Na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy. Dlatego ja lubię te elementy waszej szkoły, waszej formacji. Dlatego cieszę się, że jesteście ze mną od początku.”

A harcerki i harcerze co roku odpowiadają na wezwanie o. Jana z jeszcze większym entuzjazmem, przyjeżdżając nad J. Lednickie z całej Polski coraz liczniej. Harcerska Służba Lednica jest dla nich przede wszystkim ważnym wydarzeniem duchowym, podczas którego razem z młodymi z całej Polski wybierają Chrystusa. 6 czerwca zgromadzeni na Lednicy harcerze chcą wspólnie prosić o dary Ducha Św. i z radością przeżywać obecność Chrystusa we wspólnocie realizując jednocześnie zawarty w Przyrzeczeniu Harcerskim ideał służby bliźnim.

Na Polach Lednickich tradycyjnie pełnić będą służbę porządkową, pierwszej pomocy przedmedycznej, łączności, liturgiczno-honorową i kwatermistrzowską wspierając organizatorów. Swoistym novum będzie w tym roku służba ewangelizacyjna, której uczestnicy pragną dzielić się z innymi swoim przeżywaniem drogi do Boga.


liczba odsłon: 2050 | dodano: 2015-05-20 15:12:48

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook