Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Głos Prowadzącej - Dni Młodych Choszczno 2010
Dni Młodych w Choszcznie zakończyły się. Obejrzeliśmy zdjęcia, może ktoś posłuchał wywiadu, inny konferencji. Już definitywnie po. Ale przecież nie musi być wcale po. To, że wyjechaliśmy z Choszczna nie oznacza, że nie możemy tego wszystkiego, co otrzymaliśmy rozważać dalej w naszych lokalnych wspólnotach. A może właśnie dopiero dziś albo za tydzień lub miesiąc znajdziesz odpowiedź na tegoroczne hasło: „odkryj lepsze życie”. I co wówczas? Zapomnisz o rozważaniach? Schowasz je do szuflady?
Może warto identyfikator i chustę zawiesić gdzieś w widocznym miejscu swojego pokoju. Tak, by patrząc, nie wracać tylko wspomnieniami do radosnego skakania pod sceną, ale właśnie do rozważenia tego banalnego w słowach, choć trudnego w doświadczeniu hasła Dni Młodych.

Podobnie jest ze mną… Identyfikator zawisł nad biurkiem – przypięty do tablicy korkowej – bo ona służy mi każdego dnia, jako kalendarz, notatnik i karteczki z ulubionymi cytatami i tytułami książek. A Chusta zawieszona o firankę, by jeszcze bardziej było ją widać – zwłaszcza jak kładę się spać i jak wstaję. To hasło, jeszcze się dobrze nie przegryzło we mnie – jeszcze wiele śladów swoich stóp odcisnę na drodze zanim odkryję lepsze życie, choć dostałam kilka pomocnych wskazówek. I tu dziękuję mojej jednodniowej grupie dzielenia i wspaniałym dziewczynom za pomysły i nieśmiałość.

 

Te Dni były kolejnymi (drugimi) podczas, których moje stopy stanęły na scenie, a ja mogłam Was powitać. Doświadczenie z ubiegłego roku mówiło mi „więcej swobody i więcej radości”. Zachęcając Was do śpiewu, po Jutrzniach – nieświadomie zawiązywała się wspólnota – może to i zbyt duże słowo, ale uwierzcie mi – widok Waszych radośnie podniesionych rąk w górę, Wasz śpiew – to była wspólnota. Dziękuję za Wasze żywe reakcje, za entuzjazm, za wspólne modlitwy, za ten czas Bogu dziękuję za Was.

 

I dziękuję medykom – za niezbędną pomoc.

 

Pracę swoją i Grzegorza zostawiam do oceny w ręce każdego Uczestnika, Wolontariusza, Szefa i tych wszystkich, którzy chociaż raz usłyszeli nasz głos. Robiliśmy to dla Was.

 

 

 

Joanna Witych

 

Prowadząca Dni Młodych

 

Choszczno 2010

 

 

 


liczba odsłon: 2118 | dodano: 2010-05-15 23:34:39

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook