Dziś: wtorek, 13 listopada 2018
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fotografia dzikiej przyrody
Nie mogę wyświetlić obrazka

Muzeum Narodowe w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3 zapraszana od 2 marca do obejrzenia fotografii dzikiej przyrody. Wystawę będzie można oglądać do 28 marca 2012 r. Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year 2011", organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Konkurs odbywa się rokrocznie od 1965 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziesiąty z rzędu w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 15 kategoriach oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 40 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4,3 tys. autorów z 96 krajów.

Celem przyświecającym organizatorom konkursu i wystawy jest inspirowanie coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody, a także przedstawienie zgromadzone zdjęcia ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzenie w nich dbałość o jej przyszłość. Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą liczbę widzów.

Życie to także wyczucie czasu i miejsca. Bycie we właściwym czasie i we właściwym miejscu, może stanowić o zdobyciu pożywienia lub pozostaniu głodnym, o znalezieniu partnera, a nawet o życiu lub śmierci. Ta pokonkursowa wystawa pokazuje takie właśnie sytuacje, dzięki byciu autorów zdjęć we właściwym miejscu i czasie. Kilka chwil później, kilka sekund wcześniej i te momenty mogłyby nie zostać uchwycone. Życie płynie szybko. Narodziny, zagrożenie, walka, przeżycie – dzieją się ciągle, raz za razem. Większość z tych codziennych dramatów jest nam nieznana. Dzięki fotografom z całego świata, niektóre z tych momentów zostały uchwycone, abyśmy mogli je zobaczyć i kontemplować. Niektóre momenty są zwyczajne, a inne niezwykłe. Jedne podnoszące na duchu, a drugie stawiające pytania nad naszym oddziaływaniem na przyrodę. Także dzięki temu wystawa ma ogromny walor edukacyjny. Ukazuje nam dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudza w nas chęć dbałości o jej jakość w przyszłości. Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia – dwa – wykonane przez polskich fotografów, w tym praca, która uznana została za najlepszą w kategoriach młodzieżowych.

(Źródło:www.muzeum.szczecin.pl)

Bilety: 7 zł normalny / 4 zł ulgowy
Godziny otwarcia muzeum: wtorek–piątek 10.00–18.00; sobota–niedziela 10.00–16.00.
Organizatorzy wystawy: Agencja Zegart, Muzeum Narodowe w Szczecinie


alt alt

alt alt

Fot.: www.fotopolis.pl


liczba odsłon: 1473 | dodano: 2012-03-01 15:50:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060