Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fotogalerie
Jesienne spacerowanie

Jak nie kochać jesieni [...] Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących [...] Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych. Jak nie kochać jesieni, siostry listopada, tego, co królowanie blaskiem świec rozpocznie. I  w swoim majestacie uczy nas pokory. Bez słowa na cmentarze wzywa nas corocznie. (T. Wywrocki).Fot. E. Sitarek.

Więcej…

 
Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

"Żyjecie chodź martwe są Wasze powieki, bo w naszych sercach trwacie na wieki...".Fot. E. Sitarek.

Więcej…

 
Uganda mission impissibile? Part 2

Można być nastolatkiem i pojechać na misje? Oczywiście - tak właśnie zrobiła Agnieszka ze Szczecina, która w wywiadzie dla Portalu Młodych Ichtis opowiada o swoich doświadczeniach wolontariuszki misyjnej. Przedstawiamy drugą część fotorelacji z wyprawy misyjnej młodej misjonarki Agnieszki Gołdy, która spędziła kilka miesięcy w Children and Life Mission C.A.L.M. w Namugongo w Ugandzie.

Więcej…

 
Msza Święta inaugurująca rok akademicki 2011/2012

Fotorelacja z Mszy Świętej inaugurującej rok akadmeicki 2011/12, w której uczestniczyli wykładowcy, pracownicy wyższych uczelni, duszpasterze akademiccy i duszpasterze wyższych uczelni oraz studentci miasta Szczecin. Mszy Świętej, która odbyła się 23 października w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Więcej…

 
Uganda mission impissibile?

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Dla młodych również! Agnieszka miała 19 lat gdy pojechała pierwszy raz na misje do Ugandy. Przedstawiamy fotorelację z wyprawy misyjnej młodej misjonarki Agnieszki Gołdy, która spędziła kilka miesięcy w Children and Life Mission C.A.L.M. w Namugongo w Ugandzie. Fotki ilustrują jej spotkania doświadczenia misyjne z roku 2008 i 2010.

Więcej…

 
Dni Skupienia w Marianowie

"Nie ilość, ale jakość się liczy" - te słowa stały się mottem skupienia dla chłopców, które odbyło się w dniach 14-16 października 2011 r. w Marianowie. Choć uczestników było tylko kilku, to atmosfera była gorąca. Towarzyszyła im nie tylko piękna, jesienna pogoda, ale i gorące serca. Nie zabrakło chwil na różaniec, adorację Najświętszego Sakramentu, Msze Świętą z homilią, konferencje, rozmowy o życiu, powołaniu, ale i czasu na wspólną rekreację. Podczas tych dni skupienia uczestnicy pytali Boga i szukali odpowiedzi na pytanie: "Czego ode mnie oczekujesz Panie?".

Więcej…

 
Wyniki konkursu fotograficznego

W konkursie fotograficznym Portalu Młodych ICHITS.info pt. „Różaniec w obiektywie” wzięło udział 27 fotografów, którzy nadesłali łącznie 54 zdjęcia konkursowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i… czas na wyniki!

Więcej…

 
Pierwsze Lednicowe Jazzowanie

Fotorelacja z Pierwszego Lednicowego Jazzowanie, które odbyło się 8 października 2011 r. w ośrodku im. Jana Pawła II na Polach Lednickich. Spotkanie było poświęcone pamięci zmarłego dominikanina, ojca Andrzeja Hołowatego, znanego ze swojej miłości do tego gatunku muzyki.

Więcej…

 
XI Dzień Papieski - Muzyczne uwielbienie

Kilka fotek z muzycznego uwielbienia, które poprowadził zespół Symfoneo. Uwielbienie zakończone Apelem Jasnogórskim odyło się w bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie dnia 8 października 2011 r. i było częścią obchodów XI Dnia Papieskiego. Fot. Ewa Sitarek.

Więcej…

 
Czuwanie Młodzieży Chrystusa Króla w intencji Polonii

Fotoreportaż z czuwania młodzieży Chrystusa Króla w intencji rodaków pozostających za granicami naszego kraju. Czuwanie odbyło się 8 października 2011 r. w parafii pw. Św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. W ramach czuwania odbyła się m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, warsztaty różańca, gra planszowa oraz rozważanie Słowa Bożego w małych grupach. Fot. Ewa Sitarek.

Więcej…

 
Archidiecezjalny Dzień Służby Liturgicznej

III Archidiecezjalny Dzień Służby Liturgicznej odbył się 17 września 2011 r., w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Szczecinie. Spotkania i warsztaty zgromadziły ok. 500 uczestników: ministrantów, lektorów, schole parafialne oraz akolitów świeckich, którzy spotykali się na tematycznych warsztatach. Fot.: ks. Marcin Miczkuła.

Więcej…

 
Patronalne święto dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki

Fotorelacja z II Festynu Rodzin z okazji patronalnego święta dzieci i młodzieży św. Stanisława Kostki. Festyn odbył się w parafii p.w. Świętego Ducha w Szczecin Zdrojach dnia 10 września 2011 r. Mottem tegorocznego festynu było hasło: „Jak dobrze być wolnym..., podziel się talentem". Fot. Katarzyna Kostyk.

Więcej…

 
Dożynki Archidiecezjalne w Pyrzycach

Fotorelacja z uroczystości dożynkowych w Pyrzycach, które miały miejsce w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W trakcie dożynek odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych oraz Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony, a po niej program artystyczny. Fot.: Ewa Sitarek.

Więcej…

 
Przystanek Jezus 2011

Fotoreportaż z 12. Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej pod nazwą „Przystanek Jezus", który odbywał się od 31 lipca do 7 sierpnia 2011 r. w Kostrzynie nad Odrą. Inicjatywa towarzyszyła festiwalowi muzycznemu „Przystanek Woodstock" organizowanemu przez Jerzego Owsiaka. Fot. Grzegorz Hełka.

Więcej…

 
ŚDM - niedziela 21 sierpnia 2011

Fotorelacja z ostatniego dnia Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Madrycie w Hiszpanii. Źródło fot.: www.madrid2011.com. Podczas Mszy Świętej na zakończenie ŚDM w Madrycie papież Benedykt XVI ogłosił kolejne miasto, które będzie organizatorem ŚDM w 2013 r. Młodzież spotka się z papieżem w Jio de Janeiro w Brazylii.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 23  24  25  26  27  28  29  30  31   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 113132 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook