Dziś: czwartek, 9 grudnia 2021
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Fotogalerie
Niedziela Palmowa w Szczecinie - 2005

20 marca 2005 roku młodzież Szczecina wzięła udział w procesji z palmami, która przeszła z kościoła NSPJ do katedry    

 
Archidiecezjale Dni Młodych w Kamieniu Pomorskim 2005 r.

Kolejne Dni Młodych przeżywaliśmy nad zalewem. Młodych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej gościł tym razem Kamień Pomorski. Odbyły się one pod hasłem „Przybyliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).        

 
Archidiecezjalne Dni Młodych - Lipiany 11-13.06.2004

Po raz drugi młodzież licznie zjechała się do Lipian, aby uczestniczyć w Archidiecezjalnych Dniach Młodzieży. Wówczas było nas jeszcze więcej.          

 
Archidiecezjalne Dni Młodych - Lipiany 2003 r.

Archidiecezjalne Dni Młodzieży w Lipianach w 2002 roku były pierwszym spotkaniem młodych przeżywanym poza Szczecinem. Dotychczasowe Dni Młodych były organizowane w Szczecinie.              

 
Żywa Biblioteka Wolontariatu

1 grudnia 2011 r. w ramach Tygodnia Aktywności w Szczecinie odbyło się spotkanie Żywej Biblioteki Wolontariatu. Książnica Pomorska gościła wolontariuszy z grup postrzeganych stereotypowo. Projekt miał konwencję biblioteki, w której "Książkami" byli ludzie z różnych grup,  "czytelnicy" mogli je "wypożyczyć" i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwali "Bibliotekarze". Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia było Centrum Informacji Młodzieżowej wraz z partnerami.

Więcej…

 
TGD w Sercu

W sobotę 19 listopada 2011 r. odbył się po raz pierwszy w Szczecinie koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia, który wpisał się w obchody tegorocznych Zaduszek Akademickich. Patronem medialnnym koncertu był Portal Młodych Ichtis. Fot. J. Bujalski.

Więcej…

 
Warsztaty medialne dla młodzieży i studentów

19 listopada 2011 r. w gmachu Wydziału Teologicznego US odbyły się warsztaty medialne dla młodziezy i studentów pt. „Zrozumieć media - Dziennikarstwo – Kultura – Polityka – Nowoczesność". Warsztaty poprowadzili specjaliści WSKSiM oraz TV Trwam i Radia Maryja. W spotkaniu wzięło udział ok. 200 osób, w tym księża, siósty zakonne, studenci i młodzież, członkowie redakcji parafialnych stron internetowych i biuletynów parafialnych oraz zainteresowani ewangelizacją przez prasę, radio, telewizję i Internet. Fot. M. Szymczak.

Więcej…

 
Ze Szczecina do Asyżu... pieszo

Wojciech Jakowiec przeszedł ponad 3 tys. km z Fatimy do Asyżu. Wraz z nim w pielgrzymce uczestniczyli pan Dominik z Gdańska, który swoją wędrówkę rozpoczął w Moskwie i pan Roman z Łodzi, który wyruszył z Jerozolimy. Wszyscy spotkali się pod koniec października w Asyżu. Pielgrzymka miała służyć przypomnieniu tego, co wydarzyło się 25 lat temu w Asyżu, gdzie z inicjatywy Jana Pawła II spotkali się przedstawiciele różnych religii.

Więcej…

 
Jesienne spacerowanie

Jak nie kochać jesieni [...] Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących [...] Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych, szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych. Jak nie kochać jesieni, siostry listopada, tego, co królowanie blaskiem świec rozpocznie. I  w swoim majestacie uczy nas pokory. Bez słowa na cmentarze wzywa nas corocznie. (T. Wywrocki).Fot. E. Sitarek.

Więcej…

 
Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie

"Żyjecie chodź martwe są Wasze powieki, bo w naszych sercach trwacie na wieki...".Fot. E. Sitarek.

Więcej…

 
Uganda mission impissibile? Part 2

Można być nastolatkiem i pojechać na misje? Oczywiście - tak właśnie zrobiła Agnieszka ze Szczecina, która w wywiadzie dla Portalu Młodych Ichtis opowiada o swoich doświadczeniach wolontariuszki misyjnej. Przedstawiamy drugą część fotorelacji z wyprawy misyjnej młodej misjonarki Agnieszki Gołdy, która spędziła kilka miesięcy w Children and Life Mission C.A.L.M. w Namugongo w Ugandzie.

Więcej…

 
Msza Święta inaugurująca rok akademicki 2011/2012

Fotorelacja z Mszy Świętej inaugurującej rok akadmeicki 2011/12, w której uczestniczyli wykładowcy, pracownicy wyższych uczelni, duszpasterze akademiccy i duszpasterze wyższych uczelni oraz studentci miasta Szczecin. Mszy Świętej, która odbyła się 23 października w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.

Więcej…

 
Uganda mission impissibile?

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Dla młodych również! Agnieszka miała 19 lat gdy pojechała pierwszy raz na misje do Ugandy. Przedstawiamy fotorelację z wyprawy misyjnej młodej misjonarki Agnieszki Gołdy, która spędziła kilka miesięcy w Children and Life Mission C.A.L.M. w Namugongo w Ugandzie. Fotki ilustrują jej spotkania doświadczenia misyjne z roku 2008 i 2010.

Więcej…

 
Dni Skupienia w Marianowie

"Nie ilość, ale jakość się liczy" - te słowa stały się mottem skupienia dla chłopców, które odbyło się w dniach 14-16 października 2011 r. w Marianowie. Choć uczestników było tylko kilku, to atmosfera była gorąca. Towarzyszyła im nie tylko piękna, jesienna pogoda, ale i gorące serca. Nie zabrakło chwil na różaniec, adorację Najświętszego Sakramentu, Msze Świętą z homilią, konferencje, rozmowy o życiu, powołaniu, ale i czasu na wspólną rekreację. Podczas tych dni skupienia uczestnicy pytali Boga i szukali odpowiedzi na pytanie: "Czego ode mnie oczekujesz Panie?".

Więcej…

 
Wyniki konkursu fotograficznego

W konkursie fotograficznym Portalu Młodych ICHITS.info pt. „Różaniec w obiektywie” wzięło udział 27 fotografów, którzy nadesłali łącznie 54 zdjęcia konkursowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i… czas na wyniki!

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 22  23  24  25  26  27  28  29  30   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 95213 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook