Dziś: niedziela, 26 marca 2023
Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film
Rozmowy z młodymi ludźmi o aborcji

W USA powstał niezwykły film dokumentalny, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia. Twórca dokumentu pt. „180", Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia z większości młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji.

Więcej…

 
„Katolicyzm" - mistrzowskie dzieło

Jako prawdziwie mistrzowskie dzieło określa amerykański biograf papieski George Weigel filmowy serial „Katolicyzm", który jesienią będzie można zobaczyć w stacjach telewizji publicznej w USA. Ten 10-częściowy dokument, kręcony niemal we wszystkich zakątkach świata, w tym także w Polsce, zrealizował ks. Robert Barron z Chicago. Film ma za zadanie wyjaśnić podstawy wiary katolickiej nie tylko osobom niewierzącym lub przedstawicielom innych wyznań i religii, ale przede wszystkim samym katolikom.

Więcej…

 
DVD w Gościu Niedzielnym

Do nakładu najnowszego „Gościa Niedzielnego” z datą 3 kwietnia dołączono płytę DVD, z filmem dokumentalnym na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na płycie znajduje się ponad 200 minut materiału przygotowanego przez Telewizję Polską. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Więcej…

 
Benedykt XVI w chwilach prywatnych

Papieża Benedykta XVI odpoczywającego w swoim apartamencie przed telewizorem, pijącego ulubioną pomarańczową Fantę czy grającego Schuberta na fortepianie można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Secret Access: The Vatican”, nakręconym dla amerykańskiego kanału History Channel.

Więcej…

 
Thelma & Louise

Poruszająca historia o sile przyjaźni. Dwie przyjaciółki, Thelma i Louise postanawiają razem wyjechać na wakacje. Thelma, na co dzień żyjąca w rygorze męża, Louise – kelnerka niewielkiego baru, wiodą spokojne i monotonne życie. Ich przygody zaczynają się w przydrożnym barze, gdzie zatrzymują się na postój, kiedy to pewien mężczyzna usiłuje zgwałcić jedną z nich, a druga … zabija go. Od tego momentu życie obu bohaterek radykalnie się zmienia …

Więcej…

 
,,Wszystko będzie dobrze,,

Małe nadmorskie miasteczko. Matka 12-letniego Pawełka umiera na raka. Dziecko, chcąc wymodlić jej cudowne ocalenie , wyrusza a pielgrzymkę do Częstochowy. Chłopakowi, który ma do przebiegnięcia 350 kilometrów, w rozklekotanym mercedesie będzie towarzyszył borykający się z problemem alkoholowym nauczyciel wychowania fizycznego... reż. Tomasz Wiszniewski

Więcej…

 
Katyń

W czasie niedawnego XXIII Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdańsku, najbardziej dyskutowaną prezentacją było omówienie strategii marketingowej filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, połączone z pierwszym publicznym pokazem materiałów filmowych.

Więcej…

 
Pora umierać

Historia starszej pani, właścicielki niegdyś pięknej, dziś sypiącej się, drewnianej willi. Po wielu, wielu latach, właśnie teraz spełnia się jej marzenie - "pozbywa się" ostatniego zakwaterowanego po wojnie lokatora. Nareszcie znów jest panią w swoim domu. Niestety ta piękna i długo oczekiwana chwila przynosi raczej rozczarowanie. Nic nie jest tak, jak miało być. Syn nie chce zająć się remontem domu, ani wprowadzić się z rodziną do matki. W tajemnicy przed nią stara się za to sprzedać dom majętnemu sąsiadowi, któremu widok domu-staruszka "burzy" krajobraz. Bohaterka, Aniela, nie należy do smętnych, utyskujących na wszystko staruszek. Po raz kolejny - może już ostatni raz w życiu - nie poddając się, bierze sprawy w swoje ręce.

Więcej…

 
Film o pszczołach (Bee Movie)

Pszczółka o imieniu Barry po skończeniu szkoły marzy o założeniu własnej firmy produkującej miód. Podczas jednej z niebezpiecznych wypraw z ula, jego życie zostaje uratowane przez kwiaciarkę z Nowego Yorku - Vanessę. http://www.opszczolach.pl/      

Więcej…

 
Festiwal Żydowskie motywy

Kino Zamek zaprasza w dn. 29.11 - 2.12.2007 na replikę tegorocznego Festiwalu Filmowego "Żydowskie motywy". W ramach festiwalu prezentowane są najnowsze filmy o tematyce żydowskiej, zrealizowane w różnych krajach, przedstawiające kulturę, historię i współczesność Żydów w najrozmaitszych aspektach.

Więcej…

 
Popiełuszko

Wczoraj na placu Politechniki minął 58. dzień zdjęciowy „Popiełuszki”. Na zrealizowanie całego filmu potrzeba 75 dni. Ostatni klaps padnie w kwietniu. – To będzie równie trudna scena jak wczorajsza: demonstracja majowa na Starówce – mówi reżyser.

Więcej…

 
Padł ostatni klaps na planie "Izolatora"

"Izolator" to nowa polska produkcja, która wzbudza sensację. Głównie historią, która oparta jest na głośnym zabójstwie znanego polityka, Jacka Dębskiego. Właśnie zakończono zdjęcia do filmu. Z tej okazji twórcy spotkali się z dziennikarzami, aby opowiedzieć o swojej pracy na planie.

Więcej…

 
Ratatuj

Kino Zamek w dniach 20-23 grudnia zaprasza dzieci i dorosłych na przedświąteczne projekcje filmu animowanego "Ratatuj". Ratatuj" opowiada historię młodego szczura o imieniu Remy, który pragnie porzucić śmietnikowe korzenie i zacząć gotować. To marzenie zaprowadzi go do niesłychanie inspirującego, ale też i niebezpiecznego świata.

Więcej…

 
Felicjanek 10

W Studiu Filmów Rysunkowych powstał film o Janie Pawle II. Film animowany, inspirowany dzieciństwem Karola Wojtyły, ukończyło bielskie Studio Filmów Rysunkowych - dowiedziała się PAP w Studiu. Produkcja nosi tytuł "Felicjanek 10". Pod tym krakowskim adresem mieszkał podczas II wojny światowej Karol Wojtyła.

Więcej…

 
Die Grosse Stille: Wielka Cisza

Jedyny taki dokument. Zobacz jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na ziemi. Ten film w polskich kinach zobaczyło 70 000 widzów. Po dziewiętnastu latach oczekiwania, reżyser - Philip Gröning otrzymał pozwolenie na przekroczenie furty klasztoru.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 50045 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook