Dziś: sobota, 16 grudnia 2017
Imieniny: Albina, Zdzisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film
Ja Jestem - film o cudach eucharystycznych

O tym, jak cud eucharystyczny przemienia życie ludzi opowiadają w poruszającym filmie dokumentalnym pt. "Ja jestem" Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz. Autorzy podążają śladem cudów eucharystycznych, które wydarzyły się w pięciu miejscach na Ziemi, na pięciu kontynentach. Rozmawiają z ludźmi, którzy doświadczyli przemiany w życiu za sprawą głębokiego, niemal mistycznego zetknięcia z tajemnicą Eucharystii. Pokazują, jak te wydarzenia wpłynęły na ich dalsze losy, relacje rodzinne, życie osobiste i zawodowe.

Więcej…

 
Droga życia

Tom to amerykański lekarz, który nie może się pogodzić z tragiczną śmiercią syna. Daniel zginął w Pirenejach, pokonując Camino de Santiago, zwaną też Szlakiem Świętego Jakuba. Tom jedzie do Europy po szczątki syna. Na miejscu postanawia jednak przejść cały szlak, od początku do końca, aby uczcić pamięć Daniela. To spore wyzwanie, droga jest bardzo długa, a Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. 

Więcej…

 
Nietykalni

"Nietykalni" to piękny, wzruszający i pełen humoru komediodramat, w którym można wręcz się zakochać i na pewno seans tego obrazu pozostanie w pamięci widzów na długo. Film ten posiada ogromny ładunek pozytywnej energii i po jego obejrzeniu ma się ogromną chęć do życia! Tak pozytywnego filmu nie widziałem od bardzo dawna. Spotkałem się z zarzutami, iż historia opowiedziana w "Nietykalnych" jest zupełnie nie filmowa a sam obraz jest ckliwy, przewidywalny i banalny.

Więcej…

 
Papież Luciani, uśmiech Boga

E-lite Distribution, w ramach nowej kolekcji filmów „Ludzie Boga”, proponuje film o papieżu Janie Pawle I. „Papież Luciani, uśmiech Boga” to film o poprzedniku błogosławionego papieża Polaka, Janie Pawle I. Miniserial zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI przez Giorgio Capiataniego opowiada o życiu i krótkim – bo trwającym zaledwie 33 dni – pontyfikacie Jana Pawła I Papieża odtwarza znany włoski aktor komediowy Neri Marcore.

Więcej…

 
Film powołaniowy "Dajcie nam księdza" nagrodzony

Film powołaniowy, który mieliśmy przyjemność prezentować na naszym portalu, zrealizowany dla Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej zyskał uznanie jury na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów i Multimediów Katolickich "Niepokalanów 2012". Obraz zatytułowany "Dajcie nam księdza" zdobył główną nagrodę w kategorii filmów edukacyjnych. Statuetka św. Maksymiliana i dyplomy trafiły do dwójki scenarzystów i realizatorów filmu: Anny Dudy- Ziętek i Michała Siegiedy.

Więcej…

 
Film „Ludzkie doświadczenie" ponownie w Polsce i Europie

Po pozytywnym odbiorze pierwszej trasy filmowej i setkach maili z całego kraju, ekranizacja „The Human Experience" („Ludzkie doświadczenie") zostanie ponownie zaprezentowana w Polsce i Europie. Twórcy obrazu wraz z bydgoszczaninem – Maciejem Syką odwiedzą nasz kraj ze specjalnymi pokazami od 23 do 31 marca.

Więcej…

 
OFFilm - spotkania pasjonatów filmów

W każdy wtorek o godz. 18.00 Stowarzyszenie OFFicyna przy wsparciu Szczecińskiego Inkubatora Kultury zapraszają na projekcje interesujących filmów, o których warto rozmawiać. W repertuarze znajdziemy zarówno klasykę jak i awangardę, fabułę oraz dokument, mainstream i underground.

Więcej…

 
I Festiwal Filmowy "Prawda. Droga. Życie"

I Festiwal Filmowy pt. "Prawda. Droga. Życie" odbędzie się w dniach 10-12 stycznia w auli bł. Jakuba przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Z zaproszenia na filmowe wieczory mogą skorzystać wszyscy. Projekt adresowany jest do szerokiego grona społeczności Krakowa i okolic, głównie ludzi młodych. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Więcej…

 
Rozmowy z młodymi ludźmi o aborcji

W USA powstał niezwykły film dokumentalny, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia. Twórca dokumentu pt. „180", Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia z większości młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji.

Więcej…

 
„Katolicyzm" - mistrzowskie dzieło

Jako prawdziwie mistrzowskie dzieło określa amerykański biograf papieski George Weigel filmowy serial „Katolicyzm", który jesienią będzie można zobaczyć w stacjach telewizji publicznej w USA. Ten 10-częściowy dokument, kręcony niemal we wszystkich zakątkach świata, w tym także w Polsce, zrealizował ks. Robert Barron z Chicago. Film ma za zadanie wyjaśnić podstawy wiary katolickiej nie tylko osobom niewierzącym lub przedstawicielom innych wyznań i religii, ale przede wszystkim samym katolikom.

Więcej…

 
DVD w Gościu Niedzielnym

Do nakładu najnowszego „Gościa Niedzielnego” z datą 3 kwietnia dołączono płytę DVD, z filmem dokumentalnym na temat pielgrzymek Jana Pawła II do Polski. Na płycie znajduje się ponad 200 minut materiału przygotowanego przez Telewizję Polską. Jest to pierwsze tego typu wydawnictwo w Polsce.

Więcej…

 
Benedykt XVI w chwilach prywatnych

Papieża Benedykta XVI odpoczywającego w swoim apartamencie przed telewizorem, pijącego ulubioną pomarańczową Fantę czy grającego Schuberta na fortepianie można zobaczyć w filmie dokumentalnym „Secret Access: The Vatican”, nakręconym dla amerykańskiego kanału History Channel.

Więcej…

 
Thelma & Louise

Poruszająca historia o sile przyjaźni. Dwie przyjaciółki, Thelma i Louise postanawiają razem wyjechać na wakacje. Thelma, na co dzień żyjąca w rygorze męża, Louise – kelnerka niewielkiego baru, wiodą spokojne i monotonne życie. Ich przygody zaczynają się w przydrożnym barze, gdzie zatrzymują się na postój, kiedy to pewien mężczyzna usiłuje zgwałcić jedną z nich, a druga … zabija go. Od tego momentu życie obu bohaterek radykalnie się zmienia …

Więcej…

 
,,Wszystko będzie dobrze,,

Małe nadmorskie miasteczko. Matka 12-letniego Pawełka umiera na raka. Dziecko, chcąc wymodlić jej cudowne ocalenie , wyrusza a pielgrzymkę do Częstochowy. Chłopakowi, który ma do przebiegnięcia 350 kilometrów, w rozklekotanym mercedesie będzie towarzyszył borykający się z problemem alkoholowym nauczyciel wychowania fizycznego... reż. Tomasz Wiszniewski

Więcej…

 
Katyń

W czasie niedawnego XXIII Forum Wokół Kina, które odbyło się w Gdańsku, najbardziej dyskutowaną prezentacją było omówienie strategii marketingowej filmu „Katyń” Andrzeja Wajdy, połączone z pierwszym publicznym pokazem materiałów filmowych.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 23903 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

VII Metropolitalny Konkurs Papieski

7 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej ...

blog ichtis

Facebook