Dziś: wtorek, 16 stycznia 2018
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film
"Piąte: nie odchodź!" z rekomendacją Episkopatu

Film "Piąte: nie odchodź!" skłania do ważnego pytania o duchową stronę świata – ocenia bp Marek Mendyk. W specjalnym komunikacie przewodniczący Komisji Wychowania katolickiego KEP poleca ten film duszpasterzom i katechetom. Obraz w reżyserii Katarzyny Jungowskiej wchodzi dziś na ekrany kin.

Więcej…

 
Piąte: nie odchodź

Od 13 marca, na ekranach polskich kin - debiutancki film Katarzyny Jungowskiej, uhonorowany prestiżową Nagrodą Perspektywa im. Janusza Morgensterna. W rolach głównych: Łukasz Simlat, Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i niezwykle uzdolniona aktorka młodego pokolenia Michalina Olszańska, która zagrała w filmach „Jack Strong” i „Miasto 44”.

Więcej…

 
Bóg nie umarł

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub... udowodnić, że Nietzsche się mylił.

Więcej…

 
Prace nad polskim filmem o modlitwie różańcowej

„Chciałbym, żeby film motywował do podjęcia modlitwy różańcowej” – mówi Andrzej Sobczyk ze stowarzyszenia „Rafael”, które rozpoczęło prace nad tworzeniem scenariusza do filmu o różańcu. „Wierzymy w moc różańca i znamy ją. Chcemy poprzez wielką, kinową produkcję filmową opowiedzieć ludziom prawdziwe historie, w których z najtrudniejszych sytuacji udało się im wyjść zwycięsko właśnie dzięki tej modlitwie” – czytamy na stronie www.wielkazmiana.pl.

Więcej…

 
Net For God – filmy inspirujące do modlitwy o jedność chrześcijan

Wokół filmów tworzonych przez Net For God gromadzi się każdego miesiąca ponad 20 tys. ludzi na całym świecie. W ten sposób włączają się w misję na rzecz pokoju i pojednania pomiędzy narodami i Kościołami.

Więcej…

 
Premiera filmu o bł. Karolinie w 100. rocznicę jej śmierci

Chcemy tym filmem zainspirować młodych – mówi o filmie „Karolina” producent Andrzej Sobczyk. Pełnometrażowa produkcja trafi do kin w drugiej połowie listopada, w setną rocznicę męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny.

Więcej…

 
„Matteo”. Mimo, że umarł, nadal egzorcyzmuje

Nowy film Michała Kondrata „Matteo” wszedł do kin 31 października i według jego twórców jest alternatywą dla świętowania Halloween. Dlaczego?

Więcej…

 
Film "Żyd Ishai" laureatem festiwalu "Kino z Duszą"

Jury Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Kino z Duszą" wyłoniło tegorocznego zwycięzcę. Laureatem drugiej edycji festiwalu, który odbył się 14 listopada w Warszawie, został film „Żyd Ishai”, w reżyserii Julity Wołoszyńskiej i Krzysztofa Żurowskiego.

Więcej…

 
Bohater z wiary - premiera filmu o bł. ks. Sitce

Dziś w Lusławicach koło Tarnowa odbyła się premiera filmu o bł. ks. Romanie Sitce - rektorze tarnowskiego seminarium, który zginął w Auschwitz. Pomysłodawcą i twórcą dokumentu pt. „Błogosławiony ks. Roman Sitko – bohater z wiary" jest reżyser i scenarzysta Dawid Szpara. Film opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci błogosławionego.

Więcej…

 
Jan Paweł II – święty naszych wspomnień

Wkrótce premiera unikalnego dokumentu, zawierającego niepublikowane dotychczas materiały filmowe, dokumentujące spotkania papieża Polaka z mieszkańcami Dolnego Śląska. Film pt. „Jan Paweł II – święty naszych wspomnień” został zrealizowany przez Ośrodek Audiowizualny Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej oraz Halę Stulecia we Wrocławiu.

Więcej…

 
Do kina w miesiącu maryjnym

5 września w kinach w całej Polsce, a 12 września w Szczecinie, pojawi się film pre-ewangelizacyjny „Marry’s Land. Ziemia Maryi”. Data premiery została zaplanowana tak, by poprzedzić rozpoczęcie miesiąca maryjnego.

Więcej…

 
"Cyrenejczycy" - pomoc duszpasterska i kolejna cegiełka na rzecz BdB

Wzruszająca opowieść ukazująca istotę Światowych Dni Młodzieży. Znakomite wprowadzenie do udziału w peregrynacji symboli ŚDM w Polsce! "Cyrenejczycy" do film dokumentalny autorstwa Alicji Waszczuk, opowiadający o młodzieży towarzyszącej krzyżowi Światowych Dni Młodzieży. Zrealizowany podczas spotkania młodych w Sydney w 2008 r. i ilustrowany świadectwami polskich pielgrzymów i wolontariuszy, jest znakomitą zachętą do włączenie się w trwające przygotowania do ŚDM Kraków 2016.

Więcej…

 
„Santo Subito” – 2 maja polska premiera dokumentu

"Jan Paweł II – Santo subito. Świadectwa świętości" – realizowany na kilku kontynentach film dokumentalny o papieżu Wojtyle trafi na 2 maja do polskich kin. Dokument z udziałem ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, gromadzi świadectwa różnych osób, w których życiu papież z Polski odegrał szczególną rolę.

Więcej…

 
Przegląd filmów o Janie Pawle II

21 marca do polskich kin wejdzie „Karol, który został świętym”, który jest pierwszym filmem o Janie Pawle II skierowanym do dzieci. Przypominamy inne produkcje, w których głównym bohaterem był Karol Wojtyła.

Więcej…

 
Karol, który został świętym

Prezentujemy oficjalny zwiastun pierwszego kinowego filmu familijnego o Janie Pawle II pt.: „Karol, który został świętym”. W rolach głównych: wybitny aktor Piotr Fronczewski jako przyjaciel Jana Pawła II z czasów młodości, Artur Żmijewski, który użycza głosu animowanej postaci Karola Wojtyły, bliźniacy Andrzej i Kamil Tkacz (Kamil debiutował niezwykłą rolą w wielokrotnie nagradzanym dramacie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć”) oraz Katarzyna Glinka. Obraz ten trafi do polskich kin już 21 marca.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8  9   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 24235 | dodano: 0000-00-00 00:00:00Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook