Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film o św. Józefie - Opiekun
Nie mogę wyświetlić obrazka

Józef, który otrzymał zadanie wychowania Jezusa, z wielką mocą działa również w XXI wieku. Opiekuje się i wspiera rodziny oraz Kościół. Pomaga chronić to, co ważne. Odpowiadając na wezwanie Kościoła, zakończyła się produkcja filmu o św. Józefie pt. „Opiekun”, aby wskazać najlepszy wzorzec, jak chronić wartości, oraz aby dodać odwagi wszystkim mającym wiarę w sercu.

O czym będzie film?
Borykający się z kryzysem małżeńskim dziennikarz dostaje polecenie, by zająć się współczesnymi historiami ludzi, w których życie w cudowny sposób wkroczył św. Józef. Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef? „Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Najpiękniejsze w tej historii jest to, że wydarzyła się ona naprawdę!

 

Dlaczego Stowarzyszenie Rafael tworzy film o św. Józefie?
1. Potrzebujemy duchowego ojcostwa św. Józefa – giganta wiary, na barkach którego niesiony jest Kościół. Szczególnie w czasie nasilenia ataków na wartości, małżeństwo i rodzinę. Od kogo powinniśmy się uczyć, jak nie do Głowy Świętej Rodziny?
2. Wciąż powstają kolejne destrukcyjne filmy i seriale, które zalewają umysły ludzi, szczególnie młodego pokolenia. Dobry film z wartościami daje możliwość zmiany myślenia, postaw i decyzji, a co za tym idzie, daje okazję do nawrócenia!
3. Film będzie wyrazem wdzięczności za jego wstawiennictwo i przedłużeniem licznych inicjatyw modlitewnych rozpoczętych w roku św. Józefa.
4. Działając wewnątrz Kościoła, stworzyliśmy zespół osób, które nie tylko potrafią tworzyć kino, ale i posiadają umiejętności dystrybucyjne w Polsce i za granicą. Dzięki nim film będzie m.in. w kinach, telewizji, internecie, na festiwalach oraz DVD.

 

"Bóg mówi swojemu Kościołowi, że aby obronić małżeństwo i rodzinę, podźwignąć moralność, odzyskać utracony grunt i zdobyć dusze dla Chrystusa, potrzebujemy sprowadzić na „pole bitwy” św. Józefa. On jest postrachem demonów".
Ks. Donald Calloway MIC
Wikariusz Prowincjalny OO. Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP w USA,
któremu zawdzięczamy ogłoszenie przez papieża Roku św. Józefa.

 

Dołącz do Darczyńców produkcji!
Zebraliśmy już 1 534 440 zł. Potrzebujemy jednak nadal Twojej pomocy, by stworzyć film o o gigancie naszej wiary, na którego barkach niesiony jest Kościół, by dzieło które powstanie jako wotum, przez pokolenia mogło szerzyć kult opiekuna Jezusa wśród milionów ludzi. Dystrybucję filmu planujemy w Polsce i 40 innych krajach z kilku kontynentów, zaś w produkcję zaangażowani będą aktorzy z polskiej pierwszej ligi.

Aby film powstał, trzeba wielkiej mobilizacji twórców oraz darczyńców. Szacowany budżet produkcji to ~2 000 000 zł dlatego twórcy poszuują różnych form finansowania. Niemniej, gdyby każdy dotychczasowy Darczyńca w przeciągu całego tylko i wyłącznie 2022 roku złożył darowiznę w wysokości 300 zł, budżet byłby zamknięty. Produkcję filmu możesz wesprzeć TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej wartościowej produkcji.

Co zyskasz, wspierając film?
W Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu regularnie będziemy się modlić za Ciebie i w nadesłanych przez Ciebie intencjach. Wejdziesz w społeczność twórców, co da Ci możliwość wzięcia udziału w: - dniach zdjęciowych, - scenach dla statystów, - uroczystej premierze z udziałem aktorów, - kolacji z udziałem twórców i najaktywniejszych Darczyńców. Realnie wesprzesz promocję kultu św. Józefa, dzieło ewangelizacji poprzez film oraz aktorów i twórców, dla których wiara jest cenna i odważnie ją głoszą. Twoje wsparcie może zostać uwiecznione w napisach końcowych filmu, na liście Darczyńców. Otrzymasz dostęp do filmu przez internet – VOD. Twórcy planują też kilka innych niespodzianek.


Na jakim etapie prac dzisiaj jest produkcja filmu?
Produkcja filmu została ukończona! Po wielu miesiącach pracy zakończono produkcję filmu “Opiekun”! Wszystkim twórcom, aktorom i Darczyńcom gratulujemy! W ciągu najbliższych godzin Darczyńcy otrzymają e-mail z zaproszeniem na uroczystą premierę. Jeśli chcesz być na bieżąco to zapisz się na newsletter.liczba odsłon: 1185 | dodano: 2023-01-20 13:47:41

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook