Dziś: środa, 11 marca 2026
Imieniny: Konstanty, Lutosław, Benedykt

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Film „Ludzkie doświadczenie" ponownie w Polsce i Europie
Nie mogę wyświetlić obrazka

Po pozytywnym odbiorze pierwszej trasy filmowej i setkach maili z całego kraju, ekranizacja „The Human Experience" („Ludzkie doświadczenie") zostanie ponownie zaprezentowana w Polsce i Europie. Twórcy obrazu wraz z bydgoszczaninem – Maciejem Syką odwiedzą nasz kraj ze specjalnymi pokazami od 23 do 31 marca.

„The Human Experience" to historia braci Amerykanów, którzy po trudnych doświadczeniach życiowych zaczynają poszukiwać w swoim życiu „czegoś więcej", aniżeli tylko kariery. Film zdobył wiele nagród na ogólnoświatowych festiwalach – w tym pierwszą na Festiwalu im. Jana Pawła II na Florydzie. Wyruszając w podróż, która na zawsze odmieni ich życie, rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące młodego człowieka. Bohaterowie najpierw udają się do środowisk bezdomnych w Nowym Jorku. Następnie do Peru oraz Afryki, gdzie pracują z chorymi na AIDS i z dziećmi ulicy.

Maciej Syka jest od ubiegłego roku członkiem wytwórni Grassroots Films. – Naszym bohaterem numer jeden jest bł. Jan Paweł II. Nasz film ma przypomnieć o jego osobie oraz nauczaniu nie tylko w Polsce, ale i Europie. Plan naszej trasy, na którą zapraszamy, dostępny jest na stronie www.thehumanexperience.pl. Ekranizację wsparli m.in. tacy twórcy jak Krzysztof Zanussi czy Andrzej Wajda – zakończył Syka.

jm / Bydgoszcz
 

 


liczba odsłon: 3582 | dodano: 2012-03-24 20:19:11

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.plforum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Inauguracja roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie

W niedzielę, 11 stycznia w Zespole Szk&o...

Nocne czuwanie dla młodzieży w Świnoujściu - 25 października 2025 r.

24 października 2025 r. w parafii bł. Mi...

ADM Wolin 2025: Młodzi – Pielgrzymi Nadziei

To był dzień pełen modlitwy, radości, św...

blog ichtis

Facebook
ichtis.info