Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” 2013
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dom Kultury w Kętach zaprasza zarówno zespoły, jak i widzów na XVI Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” 2013, który odbędzie się w dniach 17-20 października 2013 r.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się 18 października. Zaproszenie na to wydarzenie przyjęli patroni honorowi w osobach: Ordynariusza Diecezji Bielsko - Żywieckiej Kościoła Rzymsko - Katolickiego bpa Tadeusza Rakoczego, Biskupa Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego bpa Pawła Anweilera, Biskupa Kościoła Ewangelicko - Reformowanego bpa Mark Izdebskiego, Ordynariusza Diecezji Łódzko - Poznańskiej Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abpa Szymona Romańczuka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kętach Eugeniusza Zawadzkiego. Podczas otwarcia zaprezentują się przed nami goście festiwalowi, w tym gość specjalny: Ewa Uryga – wokalista określana jako jedna z najlepszych w Polsce, śpiewająca w różnych gatunkach muzycznych – od jazzu i soulu po gospel.

W przeddzień otwarcia, 17 października w ramach Festiwalu odbędzie się dekanacki przegląd scholii i zespołów, z których najlepsi wystąpią podczas konkursu głównego. Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo” skupia się głównie wokół otwartego muzycznego konkursu twórczości religijnej w kategoriach: chóry, zespoły wokalne, soliści. W związku z tym bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia w nim udziału – organizatorzy czekają tylko do 15.09.2013r. na zgłoszenia. Laureaci Festiwalu zostaną w tym samym dniu wyróżnieni przez jury podczas uroczystej gali finałowej połączonej z rozdaniem nagród i występem laureata GRAN PRIX. Niedziela 20.10 to dzień gościnnych występów w kościołach dekanatu kęckiego. Goście Festiwalu ubogacą msze święte swoimi występami.

Psallite Deo to Festiwal prezentujący twórczość religijną. Oprócz muzyki nie zabraknie więc też prezentacji innych dziedzin sztuki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych oraz Przegląd Filmowy „Oikumene”, podczas którego wyświetlone zostaną filmy poruszające zagadnienia wielokulturowości i ekumenizmu. Nowością w programie Festiwalu będą spektakle teatralne, prezentowane między innymi przez polskojęzyczną grupę teatralną z Białorusi.

Patronem medialnym wydarzenia jest Portal Młodych Ichtis.

Więcej Informacji: Dom Kultury w Kętach, animator@domkultury.kety.pl, www.domnkultury.kety.pl, tel.: 33 8448676.


liczba odsłon: 1371 | dodano: 2013-09-18 10:52:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook