Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ewangelizacja na Przystanku Woodstock
Uroczystą Mszą Świętą neokatechumenalną pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Edwarda Dajaczka zakończył się kolejny dzień na Przystanku Jezus. Uczestnicy Przystanku przeszli także radosnym korowodem przez pole Woodstock zachęcając uczestników festiwalu do rozmów, śpiewu i wspólnego tańca.
Zgłębianie tajemnicy Eucharystii czyli centralnego punktu w życiu każdego Chrześcijanina stało się tematem czwartkowej Eucharystii. W jej przeżyciu przystankowiczom pomogli goście ze wspólnot Neokatechumenalnych z Gorzowa Wlkp, którzy przygotowali oprawę Mszy Świętej.

Podczas homilii bp Dajczak ukazał nierozerwalny i mistyczny związek miłości z Eucharystią jako największą tajemnicą, która nie potrzebuje odpowiadać na pytanie „po co”: „Mając chwilę wywiązała się rozmowa, o kościele, o pragnieniu Boga, nawet czułem jaka będzie odpowiedź – ‘po co?’ Wydaje się że wszystko musi być po coś, służyć konkretowi tu i teraz, taki mamy dzisiaj świat. A miłość? Miłość też musi być po coś? Nikt nie zdaje takich pytań, nikt nie odważa się być aż tak absurdalny bo miłość nie potrzebuje argumentowania, Ona po prostu jest”.

Ewangelizatorzy pytani o doświadczenia rozmów z woodstockowiczami jednomyślnie przyznają iż spotykają się z bardzo różnymi reakcjami. „jesteśmy pośród ludzi, którzy bardzo często są poranieni i zagubieni, szukają swojej drogi, często wydaje się im że kroczą po tej właściwej”, „niewątpliwe są to ludzie pełni kolorytu, drzemie w nich ogromny ukryty potencjał i wielkie złoża wartości, nieraz przykrytej solidną warstwą zagubienia”.

Dziesiąty Przystanek Jezus odbywa się już po raz szósty w Kostrzynie n/Odrą. Do posługi zgłoszonych jest ponad 550 ewangelizatorów z całej Polski. Ich motywacją w głoszeniu Słowa Bożego stają się po razy kolejny słowa zaczerpnięte z Ewangelii według Św. Marka „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” (Mk 16,15).
Źródło: Sztab Organizacyjny X Przystanku Jezusliczba odsłon: 3071 | dodano: 2009-08-02 13:36:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook