Dziś: czwartek, 9 grudnia 2021
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dzień Świętości Życia w Nowogardzie
W Nowogardzie Dzień Świętości Życia tej wiosny był przeżywany nieco inaczej niż każdego roku. Organizatorzy chcieli, aby przesłanie tego dnia mogło dotrzeć do większej liczby ludzi. Włączyć się w przeżywanie tego dnia mógł dosłownie każdy!
Dzień rozpoczął się od dwugodzinnego spotkania na auli w Publicznym Gimnazjum Nr1 w Nowogardzie. Jako pierwszy przygotowany był krótki film podzielony na około 10 scen. Była w nim ukazana historia Karoliny, młodej licealistki, która na imprezie zachodzi w ciążę. Młodzież w kolejnych częściach tego filmu dowiadywała się o różnych przeżyciach i dylematach naszej bohaterki. Po każdej scenie musieli odpowiedzieć na pytanie: "Czy Karolina ma urodzić swoje dziecko?" W końcu ostatecznie to Oni zdecydowali czy młoda dziewczyna urodzi swoje dziecko.

Po debacie głos zabrała pani Małgorzata Modrzejewska w konferencji na temat ciąży, dylematów kobiet w tym stanie oraz o syndromie po aborcyjnym. Pani Małgorzata zawodowo zajmuje się pomocą kobietom w ciąży.

W trzeciej części młodzież poznała jak czynnie można się włączyć w obronę życia i dlaczego jest to taka ważna sprawa. Specjalnie dla nich przyjechała młodzież ze Szczecina, która zajmuję się przygotowywaniem Marszu dla Życia. Opowiedzieli o tym jak wyglądają przygotowania do marszu, jak przebiega sam marsz i czym jeszcze się zajmują "w obronie tych najsłabszych". Zaproponowali także wszystkim czynne włączenie się w promowanie postawy pro-life.

W spotkaniu wzięła udział młodzież z pierwszych i drugich klas LO nr 1 oraz trzecich klas Gimnazjum nr 1. Spotkaniu  towarzyszyły także inne atrakcje: wystawa, plakaty, podpisywanie flagi, sprzedaż stópek.

Obchody uroczystości zakończyły się w kościele na wieczornej Mszy św. o godz. 20:00. Właściwie nie było to zakończenie, ale najważniejszy punkt tego dnia - podjęcie przez wszystkie osoby chętne duchowej adopcji. Osoba, która się jej podjęła się duchowej adopcji jest zobowiązana codziennie modlić się dziesiątkiem różańca i specjalną modlitwą za dziecko, którego imię znane jest tylko Bogu. Na Mszy bez prądu, bo jedynym światłem były zapalone świece w dłoniach uczestników,  modlono się za każde życie, szczególnie za to bezbronne, które każdy z nas powinien chronić.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ - strona będzie cały czas uaktualniana.

ks. Piotr Buda


liczba odsłon: 2071 | dodano: 2011-03-25 18:37:09

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook