Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dziecko ocalone z aborcji w przededniu ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dzięki obecności i modlitewnemu czuwaniu młodych obrońców życia z organizacji Live Action z USA oraz Youth Defence z Irlandii przed jedną z klinik aborcyjnych w Madrycie udało się ocalić nienarodzone dziecko. Do zdarzenia, opisanego szczegółowo przez obrończynię życia z USA, doszło w minionym tygodniu podczas trwającego w stolicy Hiszpanii XXVI Światowego Dnia Młodzieży.

Przed niewielką stołeczną kliniką aborcyjną trwało czuwanie modlitewne. Wśród jego uczestników jedną z niewielu osób mówiącą po hiszpańsku była Jennie Stone – amerykańska obrończyni życia, która często uczestniczyła w podobnych akcjach jako osoba proponująca wsparcie dla kobiet rozważających dokonanie aborcji. Tym razem miała to zrobić w języku hiszpańskim. A chociaż nie znała go zbyt dobrze, to jednak gdy zobaczyła troje osób – małżeństwo z dziewczynką na wózku – zbliżających się do drzwi placówki, zaoferowała im pomoc. Hiszpanie przyznali, że przyszli zabić poczęte dziecko. Tłumaczyli, że z powodu kryzysu nie stać ich na kolejne potomstwo.

Jennie zapewniła, że będą ich wspierać modlitewnie i zaproponowała kontakt z miejscowym ośrodkiem pomocy dla kobiet w kryzysowej sytuacji. Podjęto modlitwę w intencji hiszpańskiej rodziny. Po pewnym czasie para wyszła z kliniki. Gdy obrończyni życia ponownie podeszła do nich, okazało się, że rodzice zrezygnowali z aborcji swego trzymiesięcznego dziecka.

rk /Live Action/Madryt, San Jose / Madryt


liczba odsłon: 1560 | dodano: 2011-08-28 11:20:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook