Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Duchowe przygotowanie do Dni Młodych w Choszcznie 2010
Zgodnie z życzeniem Ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży miało być obchodzone podczas trzech dni. W piątek miał być wymiar dekanalny tego święta. Stąd w Choszcznie popołudniu odbył się Turniej międzyparafialny dla ministrantów, a wieczorem czuwanie modlitewne dla młodzieży w obu choszczeńskich parafiach. W Sanktuarium było to czuwanie przy krzyżu Dni Młodych połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego za kapłanów. W ten sposób zainaugurowano modlitewne przygotowanie do Dni Młodych w naszym mieście.

Drugi dzień świętowania młodych 19 września (sobota) miał charakter diecezjalny. Wszyscy posługujący przy ołtarzu Pana, a więc ministranci, lektorzy, scholie i szafarze nadzwyczajni spotkali się w Stargardzie Szczecińskim. Atrakcjami tego spotkania okazały się pyszne potrawy takie jak: „pierogi ministranckie” czy „śpiewający bigos”. Podczas tego zjazdu w obecności Abpa Dzięgi Ks. Adam Krzykała wraz z Ks. Pawłem Wiśniewskim zapraszali wszystkich uczestników do przyjazdu na Archidiecezjalne Dni Młodych w Choszcznie, które odbędą się w dniach od 1 do 3 maja 2010 roku.

Trzecim dniem świętowania młodych ku czci ich patrona św. Stanisława była niedziela, w czasie której sprawowano Mszę świętą w parafiach w intencji młodzieży. Podczas Mszy było tłumaczone wiernych o co chodzi z tymi Dniami Młodych. Dni Młodych mocno wiążą się ze Światowymi Dniami Młodych, które zapoczątkował papież Jan Paweł II. Wiemy że nasz rodak miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, dlatego jego pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Papież ustalił, aby Światowe obchody miały miejsce w jednym mieście co dwa lata. Dodajmy że w Polsce były Światowe Dni Młodych w Częstochowie w 1991 roku. N a szczeblu lokalnym czyli diecezjalnym również odbywają się takie spotkania młodych. Na wzór tych światowych również są one w jednym mieście zmienianym co dwa lata, natomiast w naszej archidiecezji spotkania są coroczne, a więc jedno miasto jest organizatorem dwa razy pod rząd. Dotychczas gospodarzami Dni Młodych były: Szczecin (2001 i 2002), Lipiany (2003 i 2004), Kamień Pomorski (2005 i 2007), Myślibórz (2008 i 2009). Teraz czas na Choszczno (2010 i 2011). Prosząc o modlitwę w intencji organizacji zapraszam wszystkich mieszkańców do współpracy, aby Dni Młodych w naszym mieście przyczyniły się do ożywienia duszpasterstwa młodzieży w naszym mieścieliczba odsłon: 5592 | dodano: 2009-10-10 17:12:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook