Dziś: wtorek, 16 stycznia 2018
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Doświadczył Boga i porzucił islam
Nie mogę wyświetlić obrazka

8 grudnia w Internecie odbyła się premiera 10 odcinka Na Poddaszu. W programie wystąpił Corey Erman - pastor tureckiego kościoła River Istanbul Church. Dzięki nadprzyrodzonemu spotkaniu z Bogiem nie tylko porzucił islam, ale całkowicie poświęcił się służbie Ewangelii.

Corey Erman urodził się w tureckiej rodzinie, w której jedyną możliwą formą zaangażowania religijnego był islam. Od wczesnej młodości pragnął poznać Boga, a jedynym źródłem wiedzy na temat duchowości był jego mocno zaangażowany religijnie dziadek, który nauczył go życia według zasad płynących z Koranu. Ważnym wydarzeniem w życiu Coreya był wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zetknięcie się z nieznaną kulturą początkowo sprawiło, że jeszcze bardziej zaangażował się w praktykowanie islamu, by po niedługim czasie porzucić go na rzecz beztroskiego burzliwego życia. W tym okresie Bóg zaczął pukać do drzwi jego serca. Po serii nadprzyrodzonych zdarzeń, Corey zwrócił się ku Chrystusowi i doświadcza gwałtownej wewnętrznej przemiany. Bohater odcinka w klarowny sposób opowiada o różnicach pomiędzy islamem a chrześcijaństwem.

Program Na Poddaszu pokazuje chrześcijaństwo w kontekście różnorodnych duchowych doświadczeń. W odróżnieniu od innych programów na temat sfery nadprzyrodzonej opiera się on o tradycję judeochrześcijańską bliską ponad 90 procentom widzów. W programie poruszane są m.in. takie tematy jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny i wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga.

Na Poddaszu powstaje dzięki współpracy laureata wielu nagród operatora filmowego Adama Bajerskiego, reżyser Ewy Bajerskiej i gospodarza Marcela Płoszczyńskiego. Pomysł stworzenia programu narodził się spontanicznie, podczas "luźnych" rozmów na poddaszu.

 

 


Strona internetowa programu: www.napoddaszu.tv
Oficjalny kanał na YouTube: www.youtube.com/napoddaszu
Fanpage programu: facebook.com/napoddaszu

 


liczba odsłon: 995 | dodano: 2014-12-10 09:39:42

Komentarze

Dodaj swój komentarzDobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook