Dziś: piątek, 22 września 2023
Imieniny: Tomasz, Maurycy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dni Papieskie w Nowogardzie
Jest już tradycją, że młodzież wraz z społecznością miasta Nowogard corocznie włącza się w organizacje i przeżywanie Dni Papieskich. W tym roku związanym z drogami do świętości w codziennym życiu „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu wyniósł do chwały ołtarzy więcej świętych i błogosławionych niż kościół w ciągu 2000 lat swojego istnienia. Szukał tych świętych wszędzie, w każdym stanie życia, powołania, spełnianych zawodów, profesji. Chciał nam przez to pokazać ze droga do świętości jest naturalna drogą człowieka do Boga.
Dni Papieskie rozpoczęły się już w piątek 8 października w NDK w kinie, gdzie mogliśmy obejrzeć film „Jan Paweł II na Kubie”.
Kolejnym punktem programu był sobotni turniej piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu Nowogard o puchar proboszczów na boisku „Orlik”. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły. Turniej przebiegał bardzo pięknie, pełen emocji i rywalizacji sportowej. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary i dyplomy. Na koniec całodniowej imprezy zaproszone drużyny udały się na wspólne ognisko z kiełbaskami przy plebani kościoła pw. Św. Rafała Kalinowskiego.

Wieczorem w sobotę w NDK można było zobaczyć spektakl w wykonaniu naszej młodzieży „ I stworzył Bóg człowieka…”, w którym zawarte były teksty Karola Wojtyły z „Tryptyku Rzymskiego”. Po przedstawieniu odbył się koncert zespołu „Cantore Gospel”. Muzyka gospel, bardzo żywa, radosna angażująca całe ciało porwała publiczność zgromadzoną na sali.

Kolejny dzień to już niedziela, gdzie w całej Polsce odbywały się uroczystości papieskie. W naszym mieście także odbyły się w kościołach Msze papieskie, a popołudniu rozpoczął się program papieski. Całość imprezy odbyła się w Nowogardzkim Domu Kultury, gdzie mogliśmy zobaczyć występy lokalnych zespołów, kapel, oraz ciekawe programy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Wieczorem odbył się koncert zespołu „JESTEM” z Świnoujścia. Młode dziewczyny, które tworzą tę kapelę zaskoczyły całą publiczność i porwały ich serca.

W czwartek 14 października odbyła się Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II oraz wieczorne czuwanie w kościele pw. Św. Rafała Kalinowskiego. Czuwanie głównie skierowane było do małżonków i rodzin, bowiem prowadził je Domowy Kościół, który przytaczał najpiękniejsze myśli Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie. Następnie w sobotę 16 października, w dzień samego wyboru Karola Wojtyły na stolice piotrową w Rzymie, odbyło się przedstawienie teatralne „Stół Boga Ojca”, pod kierownictwem s. Maksymilii Grzyśnik, młodzi ludzi przybliżyli nam postać Jana Pawła II i jego przesłanie o kochającym Bogu. To przedstawienie odegrano także we wtorek 19 października w ZSO Nowogard dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom naszego miasta za ofiary składane podczas niedzielnej zbiórki do puszek na stypendia na zdolnej młodzieży z ubogich środowisk wiejskich. W Nowogardzie na ten cel zebrano kwotę 5219,50 zł i przekazano do Fundacji Papieskiej „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy wolontariuszom, parafiom nowogardzkim, urzędom, sponsorom, wszystkim zaangażowanym w tę zbiórkę i całość dni papieskich w naszym mieście.


Ks. Tomasz Tylutki


liczba odsłon: 1122 | dodano: 2010-11-04 17:00:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

ADM Wolin 2023 - Msza Święta i rozpoczęcie spotkania

Święta, święta i po świętach... Ale mamy...

blog ichtis

Facebook