Dziś: poniedziałek, 17 grudnia 2018
Imieniny: Olimpia, Łukasz, Jolanta

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dni formacyjno-informacyjne KSM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zakończyły się Dni Formacyjno- Informacyjne stopnia „0", na których młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko- Kamieńskiej przyswajała informacje między innymi na temat historii, struktury i zasad działania KSM. Uczestnicy spotkania mogli się też pochwalić, jak działają ich parafialne KSMy oraz porozmawiać o swoich wyobrażeniach, pomysłach dotyczących bycia w KSM.

Niewątpliwie najważniejszą funkcją dni formacyjnych było przygotowanie ich uczestników do złożenia przyrzeczenia na pełnoprawnego członka stowarzyszenia. Już niedługo odbędzie się następne dwudniowe szkolenie, w trakcie którego młodzież z naszej diecezji jeszcze lepiej pozna zasady działania KSM, by już 19 listopada złożyć przyrzeczenie na ręce ks. abp Andrzeja Dzięgi.

W trakcie dni formacyjnych, kiedy już wszyscy poszli spać, zarząd diecezjalnego KSM na czele z panią prezes Dianą Kwiecień nie próżnował. Późnym, piątkowym wieczorem mieli swoje obrady rodem z polskiego Sejmu. Tej niespokojnej nocy toczyły się burzliwe dyskusje na temat rozwinięcia i prężniejszego działania KSM diecezjalnego. Do późnych godzin nocnych, lub jak kto woli wczesnych porannych dzielnie podejmowali decyzje dotyczące wszystkich spraw, na przykład takich jak: roczny plan działania, pozyskanie sponsorów, pozyskanie nowych członków.


Nie byłoby Dni Formacyjno- Informacyjnych, gdyby nie ks. Tomasz Worobec, nasz diecezjalny ksiądz asystent, któremu bardzo gorąco pragniemy podziękować w imieniu wszystkich uczestników spotkania. Podziękowania należą się także parafii Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP w Szczecinie, która udostępniła KSMowiczom swój Dom Rekolekcyjny „Totus Tuus". Mamy nadzieję, że jeszcze nie mają nas dosyć, gdyż kolejne spotkanie szkoleniowe odbędzie się również u Nich;)

Małgorzata Pytlińska


liczba odsłon: 1911 | dodano: 2011-10-24 12:23:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060