Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
Kolejna wystawa zdewastowana

Jeden plakat został ukradziony, resztę pocięto nożami. Czy tak wygląda dialog i tolerancja przeciwników aborcji?

Więcej…

 
Rzym: matka oddała życie za nienarodzone dziecko

 Prawdziwym wydarzeniem był w Rzymie niedawny pogrzeb Chiary Corbelli, kobiety, matki, która oddała życie, by ratować swe nienarodzone dziecko. Wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, kard. Agostino Vallini, przewodnicząc 16 czerwca ceremonii pogrzebowej, nazwał zmarłą 28-letnią kobietę „drugą Gianną Berettę Mollę”.

Więcej…

 
Polacy „za Życiem” na arenie międzynarodowej

W niedzielę 13 maja br. w Rzymie odbył się II włoski Marsz dla Życia. Przed rokiem inicjatywa miała miejsce w Desenzano na północy Włoch. Data Marszu ma związek z 34 rocznicą wejścia w życie włoskiej ustawy n. 194 z 22 maja 1978 r. dopuszczającej aborcję, która odebrała życie już ponad 5 mln dzieci. Organizatorzy nadali manifestacji charakter ponadpartyjny i ponadwyznaniowy. Przystąpiło do niej ok. 150 grup, stowarzyszeń i ruchów pro vita, w tym katolickich, ale brali też udział protestanci i buddyści.

Więcej…

 
3 czerwca Marsze dla Życia w 45 miastach

Ulicami 45 miast przejdą 3 czerwca Marsze dla Życia i Rodziny. Ich hasłem będzie „Rodzina receptą na kryzys”, a odbędą się one w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin w Mediolanie. Uczestnicy będą mieli też możliwość zapoznania się z Deklaracją na rzecz rodzin i złożenia pod nią podpisu. 

Więcej…

 
Pozwalamy mówić rzeczywistości

W sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, jak w nocnym klubie, o wstępie decydują bramkarze. Obywatelskie wysłuchanie tylko dla wybranych? Relacja razem.tv o tym, jak osoby z otoczenia pani Wandy Nowickiej prowadzą selekcję wstępu na "obywatelskie wysłuchanie".

Więcej…

 
Niedziela Świadectw czyli Archidiecezjalny Dzień Życia

W niedzielę 18 marca 2012 r. we wszystkich parafiach Archidiecezji zostanie przeprowadzona „Niedziela świadectw", którą Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga podniósł do rangi „Archidiecezjalnego Dnia Życia". We wszystkich parafiach, po wszystkich Mszach Świętych wierni usłyszą o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Więcej…

 
Świat podziwia heroizm matki z Wrocławia

„Ta kobieta zasługuje na medal", „To prawdziwie heroiczna miłość", „Pełny szacunek dla polskich kobiet za ich determinację" – to tylko niektóre komentarze, jakie pojawiają się na zagranicznych forach internetowych w reakcji na historię Joanny Krzysztonek z Wrocławia, która, aby ocalić czekające na narodzenie bliźniaki, przebywała przez 75 w niewygodnej pozycji, z wyciągniętymi w górę nogami.

Więcej…

 
Tydzień dla życia

Zapraszamy do uczestnictwa w Tygodniu dla Życia, czyli specyficznej inicjatywie wielu środowisk katolickich i naukowych związaną z Dniem Świętości Życia, obchodzonym zgodnie z ustaleniami Episkopatu Polski 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 

Więcej…

 
Obrońcy życia zapowiadają bojkot produktów PepsiCo.

Obrońcy życia na całym świecie zapowiadają jeszcze intensywniejszy bojkot produktów giganta spożywczego PepsiCo., który mimo licznych protestów i stanowiska akcjonariuszy, zamierza wypuścić na rynek napój ze słodzikiem wykorzystującym komórki abortowanych dzieci. Jak dotąd, bojkot zapowiedzieli działacze organizacji pro-life z Kanady, Niemiec, Polski, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Portugalii, Australii i Nowej Zelandii.

Więcej…

 
Szczecińska grupa w Marszu dla życia w Budapeszcie

Młodzież z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej wzięła udział w "Marszu dla Życia" organizowanym 28 grudnia w Budapeszcie. Udział w marszu 100-osobowej grupy zorganizowały: Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia "Human Life Polska" oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Szczecinie. Posłuchaj rozmowy z uczestnikami marszu w Budapeszcie na stronie "Religii na fali" Polskiego Radia Szczecin.

 
Politycy zapowiadają walkę z aborcją

W reakcji na niedawny werdykt sądu kanadyjskiego, uniewinniający kobietę, która udusiła swoje nowo narodzone dziecko, argumentując, że Kanada akceptuje aborcję, politycy coraz głośniej mówią o konieczności ograniczenia tego procederu w kraju Klonowego Liścia. 9 września br. sąd w prowincji Alberty wymierzył dzieciobójczyni karę w zawieszeniu, uzasadniając to tym, że kanadyjskie prawo, zezwalające na aborcję na życzenie stoi po stronie matki także w przypadku, gdy zabija noworodka.

Więcej…

 
Pielgrzymka Życia

Pielgrzymka do Rzymu, zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w dniach od 30 września do 6 października 2011 r., dla uczestników okazała się pielgrzymką życia z dwóch powodów...

Więcej…

 
Papież pozdrowił organizatorów Marszu dla Życia ze Szczecina

Benedykt XVI podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie pozdrowił pielgrzymkę „Civitas Christiana" ze Szczecina, organizatora znanego w Polsce Marszu dla Życia.

Więcej…

 
IX Marsz Dla Życia w Szczecinie

Zbliża się kolejny Marsz Dla Życia w Szczecinie, który przejdzie ulicami miasta 8 maja. Zeszłoroczny, który zgromadził blisko 8 tysięcy osób pokazał potencjał tego typu wystąpień w obronie życia człowieka.

Więcej…

 
Zlot Ruchu Czystych Serc

Zapraszamy na zlot Ruchu Czystych Serc związany z największym polskim Marszem dla życia. Nie może Cię zabraknąć! Świat potrzebuje Twojego świadectwa!

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 2  3  4  5  6  7  8   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 36394 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook