Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
Akcja „Bryka dla smyka”

W ramach przygotowań do XI Szczecińskiego Marszu dla Życia Fundacja Małych Stópek wraz z Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana" pod hasłem „Bryka dla smyka” organizuje zbiórkę rzeczy dla noworodka. Akcja ma charakter charytatywny oraz informujący o zbliżającym się Marszu dla Życia. Zbierane są wózki, łóżeczka, nosidełka, pieluchy jednorazowego użytku, butelki, nowa odzież i kosmetyki oraz to wszystko, co może się przydać w pielęgnacji i opiece nad niemowlęciem. Adresatem akcji są matki borykające się z trudną sytuacją materialną i rodzinną.

Więcej…

 
Ten wyrok nadaje sie do rewizji

Pani dr Joanna Banasiuk z Centrum Prawnego Ordo Iuris opracowała analizę wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tzw. sprawie „Agaty”. Wynika z niego, że oczekiwanie na zgodę na „aborcję” (a konkretniej wymaganie podpisania zgody przez „Agatę” i jej matkę) stanowiło presję psychiczną motywowaną ideologicznie i mającą odwieść powódki od skorzystania z tej możliwości. Czy fakt, że w Polsce nie istnieje coś takiego jak prawo do aborcji, ale tylko jej niekaralna możliwość ma w tej sprawie znaczenie?  

Więcej…

 
Aborcyjne „ozdoby” choinkowe

Co może zrodzić proaborcyjny umysł? Wypuścić w grudniu na rynek aborcyjne „ozdoby” choinkowe zwane abornamentami.Ten wstrząsający rodzaj „dekoracji” przedstawia ponad 20 robionych z gumy dzieci (opisywane są one słowem: baby) w fazie życia płodowego w różnych „przebraniach”. Wśród nich znajdują się:

Więcej…

 
Aborcja „na gwałt”

Werdykt Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) sprawie młodziutkiej „Agaty” to oczywiście zła wiadomość dla Polski. Jego konsekwencje są również fatalne dla nastolatek. I dlatego powinny skłonić polską stronę do jego zakwestionowania. I to nie z powodu nałożonej kary finansowej.

Więcej…

 
Nienarodzone dziecko Williama i Kate „królewskim płodem”?

Dlaczego o nienarodzonym dziecku księcia Williama i księżnej Kate, będącym trzecim w kolejce do brytyjskiego tronu, w odróżnieniu od innych dzieci czekających na urodzenie, nie mówi się „płód” a określa się go „królewskim dzieckiem”? – zastanawia się na swoim blogu internetowym, Danny Burke, biblista z Boyce College, uczelni należącej do Seminarium Teologicznego Południowych Baptystów w Louisville w stanie Kentucky w USA.

Więcej…

 
Adwent - radosny czas oczekiwania na każde dziecko

Zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę, którą będziemy zanosić przez cały czas trwania Adwentu. Pragniemy modlić się zarówno za dzieci, które mają się narodzić, za już narodzone jak i za ich rodziców. Będziemy prosić również o przemianę serc wszystkich ludzi, dla których życie jest wartością podważalną.

Więcej…

 
Wywiad z prawnikiem

Trybunał przekroczył swe kompetencje- Rozmowa z dr. Olgierdem Pankiewiczem, adwokatem, autorem opinii w sprawie "Agaty" przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, czyli P. i S. przeciwko Polsce.

Więcej…

 
Naukowcy przyznają, że zarodek jest człowiekiem

Zarodek jest człowiekiem, bo jeśli nie, to czym jest? Nie jest jedynie tkanką ludzką, bo jeśli tak, to czyją? – zauważył podczas konferencji naukowej w Polskiej Akademii Nauk prof. Andrzej Legocki z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. W Poznaniu naukowcy z różnych dziedzin dyskutowali na temat „Człowiek – od kiedy?”. Sesje naukowe z cyklu „Dwugłos Nauki” w poznańskiej siedzibie Polskiej Akademii Nauk odbywają się już od kilku lat. Biorą w niej udział z jednej strony przedstawiciele nauk ścisłych, z drugiej zaś filozofowie i teologowie.

Więcej…

 
Szczecin: komitet obywatelski przeciwko finansowaniu in vitro

Sześćdziesiąt osiem osób, m.in. naukowców, lekarzy, pracowników oświaty i ekonomistów, stworzyło w Szczecinie komitet obywatelski sprzeciwiający się projektowi uchwały w sprawie finansowania zabiegów in vitro z kasy miasta. Pomysł taki proponują radni Platformy Obywatelskiej, swoją wersję takiej uchwały ma także SLD.

Więcej…

 
Opony dla życia

Opony dla życia – wesprzyj działania pro-life wymieniając opony na zimowe. W Szczecinie wymieniając letnie opony na zimowe można służyć sprawie obrony nie narodzonych.

Więcej…

 
Modlitewne Okno Życia

Modlitewne Okno Życia jest miejscem, gdzie spływają prośby o modlitwę z całej Polski. Przedstawiamy je Bogu w czasie comiesięcznej Mszy Świętej oraz czuwania. Do systematycznej modlitwy w intencjach obrony życia, a w szczególności w tych intencjach, które spływają do Modlitewnego Okna Życia zapraszamy zgromadzenia zakonne oraz wspólnoty z całej Polski.

Więcej…

 
Nowy Jork zakazuje coli i pozwala na 40-procentową aborcję

Kupowanie dużej coca-coli będzie obecnie w Nowym Jorku zakazane, nadal natomiast będzie tam wolno zabijać nienarodzone dzieci – zwracają uwagę obrońcy życia. Tak komentują przyjęty niedawno przez władze metropolii, uważanej za niechlubną amerykańską „stolicę aborcji”, zakaz sprzedaży słodkich napojów gazowanych w rozmiarze „supersize”. Ma to być element walki z chorobą otyłości.

Więcej…

 
Prof. Thomas W. Hilgers o naprotechnologii

Wypowiedzi twórcy naprotechnologii prof. Thomasa W. Hilgersa, który w ostatnim czasie odwiedził Polskę.

Więcej…

 
Międzynarodowa Konferencja prawnicza nt. ochrony życia

Szerokie poparcie społeczne dla zgłoszonego w zeszłym roku obywatelskiego projektu ustawy wzmacniającego ochronę człowieka w prenatalnym okresie jego rozwoju, podobnie jak i badania opinii społecznej, każą zadać pytanie, czy życie ludzkie w najwcześniejszej fazie jego rozwoju - również w naszym kraju – jest dostatecznie chronione.

Więcej…

 
Dziennikarka oddaje życie za swe nienarodzone dziecko

Niezwykłą historię dziennikarki katolickiej z Kordoby, Bárbary Castro Garcíi, która oddała życie, by ratować swe nienarodzone dziecko – opisuje portal LifeSiteNews. 31-letnia kobieta była chora na raka. Aby chronić swą nienarodzoną córeczkę, powstrzymała się od terapii, która mogłaby uratować życie matki.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 36386 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook