Dziś: sobota, 2 grudnia 2023
Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
Miliony euro na aborcje

W raporcie „Finansowanie aborcji w ramach unijnej pomocy dla rozwoju” z 2012 r. organizacja European Dignity Watch (EDW) ujawniła, że dwóch największych wykonawców aborcji na świecie otrzymuje finansowanie z Unii Europejskiej (UE). Powodów, dlaczego tak nie powinno być, jest wiele. Odbiorcami tych funduszy są International Planned Parenthood Federation (IPPF) i Marie Stopes International (MSI), zarejestrowane w Wielkiej Brytanii jako organizacje charytatywne ze statusem non-profit.

Więcej…

 
Audycja promująca akcję: Stop aborcji dzieci z Downem

Przedstawiamy Wam piękną audycję, trwającą ok. 11 minut, dotyczacą kampanii znoszącej dopuszczalność zabijania dzieci nienarodzonych z Zespołem Downa. Mama chłopczyka z ZD pięknie o nim mówi i opowiada o życiu takich rodzin.

Więcej…

 
Aborter z horroru i sprawa polska

Szokująca sprawa „abortera z horroru”, Kermita Gosnella, skazanego na dożywocie za dzieciobójstwo i zabójstwo kobiety, poprzez różne organizacje prowadzi nas do Polski. Każe również postawić pytanie: czy gdyby działał w polskich szpitalach, nie byłby przypadkiem zupełnie nietykalny?

Więcej…

 
Folder "Zostań Obrońcą Życia"

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak nakłonić do czynnej, codziennej aktywności na rzecz nienarodzonych? Jak sprawić, aby Wasi uczniowie, członkowie Waszych wspólnot i rodzin, poczuli się odpowiedzialni za los każdego poczętego dziecka?

Więcej…

 
Superkobieta

Mary Ann Kuharski ma 13 dzieci. Jak sama mówi: 7 urodzonych, a 6 odebranych z lotniska. Te adoptowane z różnych krajów były zresztą specjalnej troski. Oprócz tego założyła organizację pro-life „Prolife Across America” znaną z antyaborcyjnych billboardów. Czy można być bardziej pro-life?

Więcej…

 
Ulicami ponad 100 miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny

Pod hasłem „Kierunek: Rodzina” ulicami 107 polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Najwięcej z nich zaplanowano na niedzielę 26 maja. Jak zapowiadają ich organizatorzy będzie to wielkie święto rodzin. Uczestnicy marszów będą zachęcać polskie rodziny do decydowania się na liczne potomstwo. Przedstawią też postulaty wprowadzenia prawa, które ułatwi rodzinom podjęcie takich decyzji.

Więcej…

 
20 tys. osób przeszło w Marszu dla Życia

W Szczecinie trwa największa polska manifestacja w obronie życia. XI Szczeciński Marsz dla życia pod hasłem: „Nie bądź cicho” zgromadził według organizatorów blisko 20 tys. osób. Uczestnicy niosą przepisaną na 250-metrowy pas materiału encyklikę Jana Pawła II „Veritatis Splendor”.

Więcej…

 
Hołownia opuszcza „Wprost”

Szymon Hołownia opuszcza tygodnik "Wprost". Powodem rozstania jest decyzja redakcji o nieopublikowaniu jego tekstu, w którym sprzeciwia się budżetowej refundacji in vitro – wyjaśnia na portalu stacja7.pl

Więcej…

 
Katolicy zaskarżyli dofinansowanie in vitro

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w Szczecinie zaskarżyło u wojewody zachodniopomorskiego przyjętą w lutym br. przez szczecińskich radnych uchwałę w sprawie dofinansowania z budżetu miasta zabiegów zapłodnienia in vitro i przed wdrożeniem domaga się jej „wyeliminowania z obrotu prawnego”. Projekt mówiący o dofinansowaniu z miejskiego budżetu metody zapłodnienia in vitro opracowali i zgłosili pod koniec listopada ub. roku radni PO.

Więcej…

 
Archidiecezjalny Dzień Życia, czyli Niedziela Świadectw

Jak co roku bezpośrednim przygotowaniem duchowym do Marszu dla Życia będzie „Niedziela świadectw”, której celem jest przygotowanie do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdy, kto ma doświadczenie modlitwy w obronie życia, może publicznie złożyć świadectwo jej skuteczności.

Więcej…

 
Msza Święta Obrońców Życia ludzkiego

Każdego 25-go dnia miesiąca, zachwycamy się poczętym Jezusem, wspólnie przeżywając Mszę Świętą "Z Życiem bez Prądu!", która sprawowana jest w coraz liczniejszych miastach Polski. Szczecińskich Obrońców Życia zapraszamy na godz. 19.00, każdego 25-go dnia miesiąca do najstarszego kościoła w naszym mieście, przy którym mieszkają i posługują ojcowie Pallotyni.

Więcej…

 
Europejska inicjatywa obywatelska - Jeden z nas

Życie człowieka zaczyna się od chwili zapłodnienia. Embrionu ludzkiego nie wolno niszczyć - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu. To podstawa do zorganizowania największej w historii akcji pro-life w Europie. I zmian w europejskim prawie.

Więcej…

 
USA: rekordowy udział w Marszu dla Życia

W Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami Waszyngtonu 25 stycznia, udział wzięła rekordowa liczba uczestników reprezentujących różne wyznania i religie. Mimo przenikliwego zimna nie zabrakło wyjątkowo licznych grup młodzieży ze wszystkich zakątków USA, duchownych, polityków. Portal LifeSiteNews ocenia się, że w tegorocznej edycji Marszu uczestniczyło około pół miliona osób. Przed rozpoczęciem gigantycznego pochodu ulicami stolicy USA jego uczestnicy dowiedzieli się, że specjalne pozdrowienia przesłał im za pomocą Tweetera papież Benedykt XVI.

Więcej…

 
Mamy obowiązek wobec dzieci

Rozmowa z Jeanną Desideri, dyrektorem Highland LifeCare Center, centrum pomocy dla kobiet w St. Paul (Minnesota).

Więcej…

 
Urojone ataki

W odpowiedzi na oświadczenie Rzecznika Praw Dziecka z 26 listopada br. (http://www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=2172) pozwoliłem sobie w imieniu Fundacji Małych Stópek napisać kilka słów do pana Marka Michalaka, gdyż odniosłem wrażenie że wpisuje się on tym oświadczeniem w tworzenie atmosfery rzekomej nagonki obrońców życia na dzieci poczęte in vitro.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 36273 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook