Dziś: wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia
Czuwanie Obrońców Życia i "Nocka"

Przygotowania do Marszu dla Życia trwają. Młodzież i liczni obrońcy życia mobilizują siły. Dołącz do nich i Ty! W najbliższy piątek 4 kwietnia przyjdź na godz. 19.00 na czuwanie Obrońców Życia w kaplicy Ojców Pallotynów przy ul. Ducha Świętego 9 w Szczecinie. Modlitewne trwanie przed Najświętszym Sakramentem zakończymy Mszą Świętą w intencji nienarodzonych oraz Apelem Jasnogórskim.

Więcej…

 
Uwięziona Kanadyjka odpowiada szczecińskim działaczom pro-life

38-letnia Kanadyjka Mary Wagner, która siedzi w więzieniu w Ontario za działania na rzecz obrony życia, odpisała szczecińskim działaczom pro-life. Więziona od dwóch lat kobieta otrzymała przed Bożym Narodzeniem blisko 90 kartek od członków Bractwa Małych Stópek.

Więcej…

 
Lekarze podtrzymują życie ciężarnej w śpiączce

W Stanach Zjednoczonych coraz głośniejsza staje się sprawa 33-letniej Marlise Munoz z Fort Worth w stanie Teksas, której życie od listopada ub. roku podtrzymują urządzenia szpitalne tylko dlatego, że kobieta jest w ciąży. Choć rodzina chce odłączenia od respiratora żony i córki, u której stwierdzono śmierć mózgową, to zgodnie z prawem stanowym procedura taka nie jest możliwa, gdyż zadaniem lekarzy w obecnej sytuacji jest ratowanie życia nienarodzonego dziecka, mającego obecnie 20 tygodni.

Więcej…

 
Zmiana terminu Marszu dla Życia 2014

Ze względu na kanonizację Jana Pawła II, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dziegi, XIII Szczeciński Marsz dla Życia odbędzie się w terminie 18 maja 2014 r. i połączony będzie z Mszą Świętą dziękczynną za kanonizację Ojca Świętego Jana Pawła II.

Więcej…

 
Wspomnienie św. Mikołaja w Civitas Christiana

W piątek 6 grudnia wspominamy św. Bp. Mikołaja. W tym dniu w sposób szczególny obdarowujemy się prezentami. Tego dnia, mamy również szansę ofiarować prezent nienarodzonym, których życie jest zagrożone.

Więcej…

 
Praca naukowa o wpływie aborcji na kobiety

Konsekwencje aborcji w wymiarze fizycznym, psychologicznym i społecznym opisuje wydana właśnie przez Instytut de Vebera praca naukowa pt. „Komplikacje”. Publikacja, będąca rezultatem prawie 10-letnich badań, zawiera ponad 100 wywiadów z kobietami, które dokonały w przeszłości aborcji. Instytut de Vebera działa od 30 lat zajmuje się kwestiami bioetycznymi i badaniami społecznymi.

Więcej…

 
Różaniec dla Życia

Przez kolejne 31 dni października na stronie szczecińskiego Marszu dla Życia www.dlazycia.info pojawiać się będą sylwetki obrońców życia oraz intencje, nad którymi będziemy się wspólnie modlić. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w modlitwę jedną dziesiątką różańca świętego - to minimum, ale wiadomo, że modlitwy w obronie życia nigdy nie jest za dużo.

Więcej…

 
Katar: gigantyczne rzeźby nienarodzonych dzieci

Przed ośrodkiem medyczno-badawczym Sidra w Dausze w Katarze pojawiło się 14 monumentalnych rzeźby z brązu przedstawiających kolejne fazy rozwoju dziecka nienarodzonego. Autorem instalacji pt. „Cudowna podróż” jest światowej sławy brytyjski artysta Damien Hirst, który w ten oryginalny sposób pokazał drogę człowieka od poczęcia do narodzin.

Więcej…

 
Nie chciał zabić nienarodzonej, straci pracę

Australijski lekarz o nieposzlakowanej opinii może stracić prawo do wykonywania zawodu po tym, jak parze chcącej dokonać aborcji swego dziecka ze względu na płeć odmówił wypisania skierowania do medyka, który ją wykonuje. Doktor Mark Hobart nie zgodził się pomóc rodzicom, którzy postanowili zabić zdrową córkę w 19. tygodniu życia płodowego, bo chcieli mieć chłopca. Po odmowie rodzice dokonali aborcji gdzie indziej.

Więcej…

 
Marsze dla Życia w Berlinie i Koszycach

Marsze dla Życia w Berlinie i Koszycach już za nami. W stolicy Niemiec, jak co roku, było to wydarzenie o ogromnym oddziaływaniu na jego uczestników. Młodzież ze szczecińskiego Civitas Christiana, która wybrała się na marsz, by dać świadectwo obrony ludzkiego życia, mogła doświadczyć z jak wielką agresją i protestami spotykają się bronione przez nich wartości za naszą zachodnią granicą. Marsz przeszedł w całkowitym milczeniu, uczestnicy nieśli białe krzyże, symbolizujące zabite, nienarodzone dzieci.

Więcej…

 
"Nocki" czas zacząć

Pierwsza "Nocka" i czuwanie obrońców życia w tym roku szkolnym już dziś. Nie może Cię tam zabraknąć!

Więcej…

 
Ocaleni od aborcji bliźniacy zostali kapłanami

Szczególnymi świadkami wartości ludzkiego życia są dwaj chilijscy księża - bliźniacy Felipe i Paulo Lizama, którzy rok temu przyjęli święcenia kapłańskie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie determinacja ich matki Rosy Silvy, która 29 lat temu, w 1984 r. nie zgodziła się na aborcję.

Więcej…

 
Quiz wiedzy o aborcji

W dyskusjach na temat zabijania nienarodzonych z udziałem polityków i dziennikarzy zdarzają się przykłady mniejszej lub większej niewiedzy. A że jest to sprawa niezwykle poważna, gdzie w grę wchodzi śmierć i życie, niewiedza decydentów może mieć skutek śmiertelny. Może osoby, którym przyjdzie wypowiadać się i głosować w sprawie tzw. aborcji, zechcą sprawdzić swoją mniej lub bardziej podstawową wiedzę na ten temat?

Więcej…

 
Najmniejszy „wcześniak” ma 10 lat

Najmniejsze dziecko, jakie dotąd urodziło się przedwcześnie w Wielkiej Brytanii, Aaliyah Hart ma już 10 lat. Dziewczynka rozwija się prawidłowo, jest zdrowa i szczęśliwa, choć wcześniej lekarze doradzali matce aborcję. 

Więcej…

 
Malarz inicjuje kampanię na rzecz obrony życia

Chrześcijański malarz Ron DiCianni, szczególnie popularny w środowiskach ewangelikalnych w USA, zainicjował swój oryginalny projekt pro-life pt. „Zanim ukształtowałem cię w łonie...”. Ma to być o osobisty wkład artysty w dzieło obrony życia. 60 lat temu matka malarza zdecydowała, wbrew wcześniejszym planom, że nie dokonana aborcji i urodzi dziecko.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6  7  8   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 36306 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook