Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla nas i całego świata - rekolekcje przed ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już 12 grudnia (tj. sobota) rozpocznie się wielki projekt rekolekcji "Dla nas i całego świata". Z krakowskich Łagiewnik - Sankuarium Bożego Miłosierdzia - popłynie, dzięki transmisji internetowej, iskra, która pomoże młodym przygotować się na ŚDM Kraków 2016. Rekolekcje te są oficjalnym projektem Komitetu Organizacyjnego.

W związku z rozpoczęciem w grudniu tego roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, na 7 miesięcy przed ŚDM, Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 przygotował wyjątkowy projekt: oficjalne rekolekcje „Dla nas i całego świata”. Od grudnia do czerwca, podczas 7 spotkań, które odbywać się będą w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata wprowadzą nas w temat miłosierdzia, uczynków miłosierdzia i poprowadzą modlitwę. Dzięki relacjonowanej na żywo i dostępnej w Internecie transmisji, nagraniom oraz tłumaczeniom, które znajdziecie na stronie www.krakow2016.com, w rekolekcjach wezmą udział młodzi z całego świata. W ten sposób wszyscy razem spotkają się na modlitwie i słuchaniu Słowa Bożego na długo przed ŚDM.

Każde spotkanie będzie miało podobny scenariusz. Spośród polskich, najbardziej poczytnych, młodych blogerów katolickich, wybraliśmy do roli prowadzących Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana – związanych na co dzień ze Stacją 7. W pierwszej części spotkania będą oni rozmawiać z zaproszonymi gośćmi na temat uczynków miłosierdzia; o taką refleksję poprosił nas Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na ŚDM 2016.

Zgromadzeni w Sanktuarium obejrzą też materiał filmowy o 12 krakowskich świętych, którzy pełnili omawiane uczynki; ich postawy promują w ramach duchowych przygotowań do ŚDM przedstawiciele duszpasterstw akademickich Krakowa. O godzinie 18:00 celebrowana będzie Eucharystia, po niej rozpocznie się część ewangelizacyjna spotkania: konferencja prowadzących, zakończona modlitwą uwielbienia. Wszystkim spotkaniom towarzyszył będzie śpiew schól i młodzieżowych zespołów religijnych. W konfesjonałach Sanktuarium będą dyżurować kapłani.

 

Pierwsze spotkanie w ramach rekolekcji „Dla nas i całego świata” – już 12 grudnia. Gościć będziemy ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Tematem będą uczynki: grzeszących upominać i głodnych nakarmić. Usłyszymy o św. Stanisławie, biskupie i męczenniku, oraz o Bracie Albercie, a takżeo tym, jak u źródeł powinniśmy rozumieć Boże Miłosierdzie.

Najbliższe kolejne spotkania, tym razem ze znanymi polskimi kaznodziejami, odbędą się 16 stycznia (gościem będzie ks. Michał Olszewski SCJ) oraz 20 lutego (o. Adam Szustak OP). Każde spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16:30. Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo (strona internetowa www.krakow2016.com) i łączenia sie z nami w modlitwie za ŚDM. Bądźcie z nami! Niech zaiskrzy!

 


liczba odsłon: 2147 | dodano: 2015-12-07 09:47:06

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook