Dziś: środa, 18 września 2019
Imieniny: Irena, Stanisław, Józef

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Czekam na miłość – musical o Sercu - foto
Nie mogę wyświetlić obrazka

"Jeśli wciąż czekasz na Miłość – ona jest w Sercu tym" - przekonywali najstarsi uczniowie Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej w premierowej produkcji Koła Musicalowego. „Czekam na miłość – musical o Sercu” miał premierę 12 czerwca 2019 r.

Spektakl opowiada losy św. Gertrudy Wielkiej, św. Małgorzaty Marii Alacoque i św. Gemmy Galgani – trzech wyjątkowych świętych, które w Sercu Jezusa znalazły nadzieję, miłość i szczęście. Ale to jednocześnie spektakl o każdym, kto czeka na miłość – z nadzieją, że znajdzie ją obok siebie.

Na musical złożyły się piosenki napisane specjalnie na tę okazję przez Dominika Wastowskiego (muzyka) i ks. Wojciecha Koladyńskiego (teksty). Spektakl wystawiano dotychczas trzykrotnie, zobaczyło go ok. 200 osób. O czekaniu na miłość opowiadali słowem, tańcem i śpiewem: Paulina Bieniek, Amelia Dąbrowska, Aleksandra Gnyp, ks. Wojciech Koladyński, Tymoteusz Lango, Filip Podleżański, Rachela Rać, Aleksandra Rogalska, Michał Rywak, Maria Sulikowska i Zuzanna Śliwa. Towarzyszył im zespół w składzie: Zuzanna Biedruna, Zuzanna Łyczek i Dominik Wastowski. Techniczną stroną zajęli się: (gościnnie) Oskar Pietrzyk i Tomasz Woźnicki. Sprzętem wsparli nas: parafia pw. św. Ottona, Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne i zespół Tumultus Gaudium.

Fot. al. Łukasz Knapkiewicz