Dziś: środa, 29 czerwca 2022
Imieniny: Benita, Piotr, Paweł

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Być szczęśliwą...
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wakacje dla wielu młodych ludzi są często tym, czym dla niedźwiedzia sen zimowy, o ile jednak niedźwiedź zbudzi się na wiosnę wyspany i wypoczęty to człowiek potrzebuje w czasie wolnym nie tylko pokrzepić ciało, ale również znaleźć inspiracje i siły duchowe do podjęcia kolejnych zadań i obowiązków w swej młodzieńczości.

Doskonałą okazją do pokrzepienia ducha okazały się ćwiczenia duchowe organizowane dla dziewcząt każdego roku przez Wspólnotę Sióstr Uczennic Krzyża. W tymże roku w lipcowy tydzień mogliśmy zamieszkać w domu rekolekcyjnym pw. św. Józefa w Świnoujściu Przytorze, pod jednym dachem z Jezusem Eucharystycznym by przez ten czas poddać się jeszcze bardziej Jego prowadzeniu.

Uroczyste Eucharystie, konferencje i adoracje to chwile, w których każda z nas odkrywała oblicze szczęścia, oraz tego, co może tylko przyjmować jego różnej formy pozory. Szczególnie silne wrażenie wywarła na nas codzienna modlitwa brewiarzowa, i nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem z indywidualną modlitwą wstawienniczą nad każdą z nas. Wiele z nas skorzystało również z sakramentu pokuty i pojednania oraz mogło przez dłuższą chwilę z kapłanem czy siostrą zakonną porozmawiać o tym, co Bóg odkrywa, co dzień przed każdą z nas.

Rekolekcje poprowadził i wygłosił ks. neoprezbiter Maciej Babicki, a swą nieustanną pomocą, i troską, oraz żywym świadectwem wiary towarzyszyły nam siostry Uczennice Krzyża: s. Wiktoria, s. Irena i s. Magdalena, oraz brat dk. Bartosz - franciszkanin. Chwile, w których udało nam się stworzyć taką wspólnotę, na bardzo długo pozostaną w naszej pamięci i pokładamy w Bogu nadzieję, że wydadzą owoce już niebawem.

W regeneracji sił pomogły wspólne chwile plażowania, wycieczek do Świnoujścia i Międzyzdrojów, oraz kajaki, ogniska i mecze piłki siatkowej. Wyjeżdżając umocnione łaską Bożą w różnych kierunkach naszej ojczyzny, ze złami w oczach dziękowałyśmy sobie wzajemnie za wspólnie umocnienie wiary i chwile przed Panem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogłyśmy tak żywo i wspaniale przeżyć ten czas, parafianom parafii pw. NSPJ w Świnoujściu Przytorze, i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w swej hojności otworzyli przed nami swoje kochane serca. W sposób szczególny wyrażamy wdzięczność zawsze życzliwym i otwartym rodzinom Państwa Pateckich oraz Adamsów.

Uczestniczka
Rekolekcje pt. "Jak być szczęśliwą?", Świnoujście 2011 r.


liczba odsłon: 1233 | dodano: 2011-07-26 14:01:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook