Dziś: sobota, 23 lutego 2019
Imieniny: Romana, Izabela, Damian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bp Regmunt zaprasza młodych na Przystanek Jezus
Nie mogę wyświetlić obrazka

Do udziału w XIII Przystanku Jezus, który odbywać się będzie w Kostrzynie nad Odrą od 31 lipca do 7 sierpnia, zaprasza młodzież biskup zielonogórsko-gorzowski Stefan Regmunt. Przebywający 27 czerwca z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim szef festiwalu rockowego Przystanku Woodstock Jerzy Owsiak w rozmowie z KAI powiedział, że współpraca z organizatorami Przystanku Jezus układa się coraz lepiej, a od dwóch lat jest - w jego ocenie - bardzo dobrze. Przystanek Jezus skupia młodych ewangelizatorów, którzy poprzez modlitwę, udział we Mszach św. i konferencjach przygotowują się do spotkania z uczestnikami rockowego festiwalu Przystanek Woodstock, który w tym roku odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia.

Zapraszając młodych ewangelizatorów, bp Regmunt przypomina w okolicznościowym liście pasterskim, iż „wielokrotnie byli świadkami przemiany serc rówieśników na skutek głoszenia im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie". Rekolekcje dla ewangelizatorów z „Przystanku Jezus" poprowadzi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Przebywający 27 czerwca z wizytą w Gorzowie Wielkopolskim szef festiwalu rockowego Przystanek Woodstock Jerzy Owsiak, w rozmowie z KAI powiedział, że współpraca z organizatorami „Przystanku Jezus" układa się coraz lepiej. „Mamy bardzo dobre kontakty, spotykamy się i rozmawiamy. Poznaliśmy propozycje i program Przystanku Jezus, który w tym roku chce poprowadzić swoją scenę". Jerzy Owsiak wspomniał także o cennym spotkaniu ze śp. abp Józefem Życińskim. „To było wspaniałe spotkanie, bardzo mądre, bardzo dobre i niezwykle potrzebne dla ludzi młodych. Oni potrzebują, żeby ktoś ich pokierował, dał im propozycje. Muszą czymś być natchnięci, czymś dobrym, czymś mądrym, i myślę, że te spotkania tę rolę spełniają – powiedział Owsiak. Inicjatorem i współtwórcą Przystanku Jezus jest ordynariusz diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej bp Edward Dajczak – ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko – gorzowskiej, na terenie której odbywają oba Przystanki.


liczba odsłon: 2163 | dodano: 2011-06-28 12:16:57

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060