Dziś: środa, 26 stycznia 2022
Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Boski Festiwal
Boski Festiwal, którego nazwa może kojarzyć się potrójnie, jest zaproszeniem do powrotu jednego z najbardziej wspominanych przez dawnych uczestników spotkań młodych - Salezjańskiego Sejmiku Młodzieżowego, który odbywał się przez 12 lat przy Sanktuarium Maryjnym w Skrzatuszu koło Piły. Zobacz program spotkania!
Do dziś po kilkunastu latach niektórzy uczestnicy Przystanku Woodstock pamiętają niepowtarzalny klimat pierwszych sejmików. Pomysł powstania Sejmiku Młodzieżowego w Skrzatuszu zrodził się w 1987 roku, po tym jak w mediach pojawiła się informacja, że zespół Kat spalił krzyż podczas swojego koncertu w Jarocinie. Idea sejmiku była reakcją, aby pokazać światu, że młody człowiek nie zgadza się, żeby ktoś profanował symbol i znak, który daje sens życia. Dziś sprawa walki z krzyżem powróciła. Nie jest on może palony na scenie, ale zaczyna przeszkadzać w wielu szkołach i innych miejscach publicznych.

Organizując Boski Festiwal w dniach od 19 do 22 sierpnia 2010 r. w Broczynie koło Czaplinka inicjatorzy akcji chcą coś z tej skrzatuskiej atmosfery sejmików po wielu latach przerwy przenieść w dziś. Zaproszeni są wszyscy, zwłaszcza ci, którzy są młodzi i czują się młodzi. Festiwal jest skierowany do młodzieży i studentów z całej Polski. Celem spotkania jest powrót do wartości, organizatorzy chcą na nowo przywrócić, może często zaniedbywane w dzisiejszym świecie ideały i wartości.

- Chcemy pokazać młodym ludziom, że dobrą zabawę i akceptacje wśród rówieśników można uzyskać nie jak to jest w dzisiejszym świecie poprzez promowanie kultury konsumpcjonizmu, nadużywanie alkoholu, narkotyków."Boski Festiwal" jak sama nazwa wskazuje ma przede wszystkim charakter ewangelizacyjny. Sami jesteśmy młodymi ludźmi uczniami i studentami, którzy obracają się w różnych środowiskach. Wiele spraw które chcemy poruszyć podczas tego spotkania dotyczy nas bezpośrednio.


Organizatorzy należą już w większości do wspólnot chrześcijańskich, ewangelizacyjnych. Kiedyś inni ludzie pokazali im, że można żyć inaczej, że Polska młodzież nie musi by postrzegana jako zła, bo taka nie jest tylko większość młodych ludzi nie ma ugruntowanych wartości, nie wiedzą jak się poruszać po świecie bo nie poznali innej drogi. Stąd idea "Boskiego Festiwalu", którego ideę chcś przekazać poprzez koncerty znanych zespołów, konferencje, panele dyskusyjne, zapraszając znanych ludzi, aby opowiedzieli o swoich doświadczeniach życiowych. Chcą także promować zespoły amatorskie, dlatego na festiwalu oprócz znanych muzyków może zagrać każdy!

Więcej na stronie internetowej: www.boskifestiwal.pl

Program poszczególnych dni sejmiku:


• 19 sierpnia czwartek
17.00 Rozpoczęcie festiwalu
17.30 Muzyka gra
20.00 – Koncert - FULL POWER SPIRIT
21.30 Występ Ireneusza Krosnego

• 20 sierpnia – piątek
9.00 – Śniadanie
10.00 – Muzyka
12.00 Okazja do Mszy świętej
13.30 – Obiadek
15.00 – Porozmawiajmy (grupy tematyczne)
16.30 Muzyka
18.00 – Kolacja
19.00 – Nabożeństwo ewangelizacyjne
21.00 – Koncert - "HALO"

• 21 sierpnia – sobota
9.00 – Śniadanie
10.00 – Muzyka
12.00 Okazja do Mszy świętej
13.30 – Obiadek
15.00 – Porozmawiajmy (grupy tematyczne)
16.30 Muzyka
18.00 – Kolacja
19.00 – Nabożeństwo ewangelizacyjne
21.00 – Mega czadowy koncert "2TM 2,3"

• 22 sierpnia - niedziela
9.00 Śniadanie
10.00 „Wolny mikrofon”
11.00 – Eucharystia i oficjalne zakończenie Festiwalu
12.00 – Obiadekliczba odsłon: 1620 | dodano: 2010-04-20 15:46:05

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook