Dziś: środa, 22 marca 2023
Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bóg nie jest kimś obcym - Dni Młodych Myślibórz 2008
Ciekawe jest dla mnie to, że czasem kilka dni wystarczy, by człowiek spojrzał na człowieka inaczej, bardziej po ludzku. Że idąc po ulicy można się uśmiechnąć- tak po prostu. No, może nie tak po prostu, bo często uśmiech był sprowokowany widokiem żółtej koszulki albo "identyfikatorem żywnościowym".

Jednak jak niewiele trzeba, by ktoś obcy nagle stał się swój: T-shirt i identyfikator sprawiały, że nie było się obcym, ale wzbudzało się zaufanie, uśmiech, jedność. Czyli Bóg nie jest Kimś Obcym, bo to przecież dzięki Niemu przez te kilka dni mogliśmy się zjednoczyć, być blisko siebie i Niego w zwykłych i w niezwykłych sytuacjach.

Dni Młodych w Myśliborzu to był bardzo pracowity czas, zaplanowany od rana do wieczora. Jednak ten pewien rytm dnia, jego intensywność wcale nie gubiły momentu modlitwy- było jej dużo. Nieraz było to zupełnie spontaniczne spotkanie z Bogiem - taniec, oklaski, unoszenie rąk do
góry, ale był też moment, kiedy byłam z Nim sam na sam - kiedy niosłam Jego Krzyż czy podczas Adoracji Krzyża, która uświadomiła mi, że Duch Święty nie był w moim życiu obecny- to znaczy, że ja nie byłam tego świadoma, jakbym zupełnie zapomniała o tej Osobie Trójcy.
Jego Obecność umacniała się we mnie podczas każdej Mszy Świętej i sobotniego nabożeństwa do Ducha Świętego. Dni Młodych był to dobry czas nie tylko dla mojego ducha, ale też dla pogłębienia relacji z ludźmi, z którymi przyjechałam- możliwość ciągłego poznawania ich, wspólnej modlitwy i rozmawiania o niej, tańczenia na stadionie, trzymania się za ramiona podczas Koronki, wspólnego jedzenia "w naszym miejscu na schodach". Możliwość spojrzenia na bliskich przez pryzmat Boga i świadomość tego, że oni też odkrywają Boga, że Go szukają i dzięki temu odkrywają siebie, swoje nowe umiejętności, które - jak się okazuje - mogą sprawiać wiele radości (to oczywiście zawdzięczamy warsztatom muzycznym) bardzo mnie ubogaciły. Cieszę się, że Archidiecezjalne Dni Młodych trwały tak krótko- dzięki temu czuję pewien niedosyt, chciałabym jeszcze - myślę, że to jest świetny pretekst do tego, by "wyzwolić moc świadectwa", ale nie tam, gdzie wszyscy byliśmy wierzący, ale tu, na miejscu, gdzie jest moje normalne życie.

 

Marta

 


liczba odsłon: 2018 | dodano: 2008-06-08 17:17:00

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook