Dziś: wtorek, 16 stycznia 2018
Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bliżej – nowy program Pospieszalskiego
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Jan Pospieszalski: Bliżej" - to nowy program TVP INFO, który zostanie wyemitowany w czwartek 10 listopada o godz. 22.30. - Czy Marsz Niepodległości może komuś przeszkadzać? Kto komu daje prawo do świętowania? - będą zastanawiać się goście programu, m.in. prof. Jan Hartman i prof. Jan Żaryn.

Od kilku lat 11 listopada ulicami Warszawy przechodzi Marsz Niepodległości. Na pomysł organizacji Marszu wpadły środowiska patriotyczne i narodowe. Dla nich świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to powód do dumy. W tym roku uczestnicy świętują pod hasłem „11 tysięcy na 11.11.11". Ale Marsz budzi też obawy. Środowiska lewicowe organizują własną imprezę „Kolorowa Niepodległa". Wspierają ich w tym środowiska feministyczne oraz walczące o prawa mniejszości seksualnych.

11 listopada już niebawem. Jak będziemy świętować w tym roku? Czy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji uczestników obu wydarzeń? A może wzajemnie się zablokują – co zapowiadają. Czy uda się uniknąć aktów przemocy wobec demonstrantów? Czy do Warszawy przyjadą z Niemiec przedstawiciele Antify - nieformalne anarchistyczne bojówki zrzeszające osoby o poglądach antyfaszystowskich? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć w swoim programie Jan Pospieszalski. Do udziału w pierwszym odcinku zaproszeni zostali: prof. Jan Hartman – etyk, przeciwnik Marszu Niepodległości, Tomasz Karolak - aktor, uczestnik inicjatywy Kolorowej Niepodległej, Sylwia Ługowska – przedstawicielka środowisk patriotycznych, prof. Jan Żaryn – historyk, członek komitetu honorowego Marszu Niepodległości. Wśród publiczności zasiądą przedstawiciele zwolenników i przeciwników Marszu Niepodległości.

„Jan Pospieszalski: Bliżej" TVP INFO; czwartek 10 listopada 2011, godz. 22.30; emisja na żywo; czas 40 minut.


liczba odsłon: 2075 | dodano: 2011-11-13 11:42:26

Komentarze

Dodaj swój komentarzDobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2018

Fotorelacja z charytatywnego koncertu ko...

Koncert 2TM2,3 i Maleo Reggae Rockers

18 listopada br. o godz. 18.00 w Klubie...

Nocne czuwanie młodych w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie

20 października 2017 r. w Bazylice Archi...

blog ichtis

Facebook