Dziś: wtorek, 13 listopada 2018
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bliżej – nowy program Pospieszalskiego
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Jan Pospieszalski: Bliżej" - to nowy program TVP INFO, który zostanie wyemitowany w czwartek 10 listopada o godz. 22.30. - Czy Marsz Niepodległości może komuś przeszkadzać? Kto komu daje prawo do świętowania? - będą zastanawiać się goście programu, m.in. prof. Jan Hartman i prof. Jan Żaryn.

Od kilku lat 11 listopada ulicami Warszawy przechodzi Marsz Niepodległości. Na pomysł organizacji Marszu wpadły środowiska patriotyczne i narodowe. Dla nich świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości to powód do dumy. W tym roku uczestnicy świętują pod hasłem „11 tysięcy na 11.11.11". Ale Marsz budzi też obawy. Środowiska lewicowe organizują własną imprezę „Kolorowa Niepodległa". Wspierają ich w tym środowiska feministyczne oraz walczące o prawa mniejszości seksualnych.

11 listopada już niebawem. Jak będziemy świętować w tym roku? Czy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji uczestników obu wydarzeń? A może wzajemnie się zablokują – co zapowiadają. Czy uda się uniknąć aktów przemocy wobec demonstrantów? Czy do Warszawy przyjadą z Niemiec przedstawiciele Antify - nieformalne anarchistyczne bojówki zrzeszające osoby o poglądach antyfaszystowskich? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć w swoim programie Jan Pospieszalski. Do udziału w pierwszym odcinku zaproszeni zostali: prof. Jan Hartman – etyk, przeciwnik Marszu Niepodległości, Tomasz Karolak - aktor, uczestnik inicjatywy Kolorowej Niepodległej, Sylwia Ługowska – przedstawicielka środowisk patriotycznych, prof. Jan Żaryn – historyk, członek komitetu honorowego Marszu Niepodległości. Wśród publiczności zasiądą przedstawiciele zwolenników i przeciwników Marszu Niepodległości.

„Jan Pospieszalski: Bliżej" TVP INFO; czwartek 10 listopada 2011, godz. 22.30; emisja na żywo; czas 40 minut.


liczba odsłon: 2367 | dodano: 2011-11-13 11:42:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060