Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Benedykt XVI przybył do Sydney
Benedykt XVI przybył do Sydney. Samolot wiozący Papieża wylądował w bazie wojskowej Richmond punktualnie o godz. 15.00 czasu lokalnego.Tym samym Ojciec Święty rozpoczął swoją kolejną podróż apostolską,
Związaną tym razem z udziałem w XXIII Światowych Dniach Młodzieży w Sydney. Odbędą się one w tym największym mieście Australii w dniach 15-20 lipca. Benedykt XVI dołączy do 225 tys. młodych katolików 17 lipca. Przypłynie do nich statkiem na nabrzeżne Barangaroo w dzielnicy Darling Harbour. Zgodnie z planem, samolot włoskich linii lotniczych Alitalia, wiozący Ojca Świętego z Rzymu wylądował najpierw w bazie wojskowej kolo Darwin, na północy Australii. Postój techniczny maszyny trwał półtorej godziny. O godz. 10.30 (2.00 w nocy czasu polskiego) samolot wyruszył w dalszą drogę do Sydney, na południowym wschodzie kraju.

Benedykta XVI, na płycie lotniska, przywitali premier Kevin Rudd z innymi przedstawicielami władz federalnych Australii i stanu Nowa Południowa Walia, którego stolica jest Sydney, na czele z premierem Morrisem Iemma. Oficjalna ceremonia powitania papieża przewidziana jest dopiero 17 lipca w Sydney, w siedzibie gubernatora stanu Nowa Południowa Walia. Obecni byli również przedstawiciele episkopatu. Papieża powitał także przybyły wcześniej z Watykanu kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, która ze strony Stolicy Apostolskiej odpowiada za organizacje ŚDM, i sekretarz Rady bp Joseph Clemens, dawny sekretarz Benedykta XVI z czasów, gdy był kardynałem-prefektem Kongregacji Nauki Wiary. W budynku lotniska Ojciec Święty krótko rozmawiał z premierem Ruddem.

Prosto z bazy Richmond Ojciec Święty odjechał samochodem do ośrodka Opus Dei w Kenthurst Study. Papież spędzi tam pierwsze trzy dni swego pobytu w Australii, odpoczywając po najdłuższym locie, odbytym podczas swych podroży zagranicznych. Komentatorzy stacji telewizyjnej SkyNews sugerują, że Benedykt XVI spędzi ten czas w „modlitewnej izolacji” od świata, odbywając tam swego rodzaju rekolekcje.

pb (KAI Sydney) / Sydney
 


liczba odsłon: 1326 | dodano: 2008-07-13 23:10:10

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook