Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Australia: młodzi goszczą w diecezjach
Młodzież pielgrzymująca do Sydney na światowe spotkanie z Papieżem podejmowana jest w australijskich diecezjach. Wydarzeniem dnia w Melbourne była dzisiaj Msza rozesłania na stadionie Telstra Dom. Spektakularna liturgia z wykorzystaniem nowoczesnych możliwości techniki scenicznej zmieniła melbourneński stadion Telstra Dom w potężną katedrę.
W koncelebrze było ponad 60 arcybiskupów i biskupów oraz kilkuset księży prawie z całego świata. Koncelebrze przewodniczył miejscowy abp Denis Hurt. Poprzedził ją dwugodzinny koncert.

Abp Denis Hurt podjął w homilii słowa Ewangelii o siewcy. Dni Młodzieży, począwszy od etapu w australijskich diecezjach, są czasem ewangelizacji. Ordynariusz Melbourne zachęcił udających się na spotkanie z Papieżem do otwarcia na działanie Ducha Świętego, gdyż – jak zaznaczył – Bóg działa w Kościele poprzez entuzjazm młodych ludzi. A młodzi przybyli tu z 92 krajów. Samo Melbourne gościnnie przyjmuje w tych dniach 25 tys. pielgrzymów. Aby ułatwić dotarcie na Mszę, miasto zaoferowało darmowe przejazdy środkami komunikacji. Specjalny „Paszport pielgrzyma” zapewnia zniżki do głównych muzeów i innych atrakcji turystycznych. Gdy dodać do tego przeżycia duchowe, już teraz wrażeń jest wiele.

Australijski Kościół cieszy się odwiedzinami młodych z całego świata. Liczba wszystkich zarejestrowanych uczestników Dni Młodzieży przekroczyła 200 tys. i to mimo utrudniania procedur wizowych młodym Azjatom – mówi rektor Polskiej Misji Katolickiej w Australii i Nowej Zelandii, ks. Wiesław Słowik SI. – Liczymy przede wszystkim, że Duch Święty rozpali serca młodych Australijczyków, że ten Kościół ożyje jeszcze bardziej, że młodzież, która nie tylko w Australii, ale w całym zachodnim świecie gdzieś trochę się gubi i nie czuje się związaną z Kościołem, odnajdzie swoją drogę i swój sposób na to, by być w Kościele, czuć się z Nim związanym, że odkryje Chrystusa na nowo – powiedział duszpasterz australijskiej Polonii. Każdy z ponad 800 polskich pielgrzymów przybyłych do Melbourne goszczony jest w polonijnych rodzinach. To czas otwartych serc i drzwi, czas dobroci na miarę chrześcijańskiego świadectwa.

RV / Melbourne
 


liczba odsłon: 1349 | dodano: 2008-07-11 19:52:24

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook