Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Słowa, które leczą

O możliwościach leczenia homoseksualizmu z dr. Josephem J. Nicolosim, amerykańskim psychologiem klinicznym i psychoterapeutą, twórcą koncepcji terapii reparatywnej dedykowanej osobom zmagającym się z niechcianym pociągiem do tej samej płci rozmawia Błażej Tobolski.

Więcej…

 
Polaków wybór własny

Przed oddaniem swojego głosu zapoznaj się z ulotką albo skonsultuj ze specjalistą. Zrób cokolwiek, tylko nie marnuj bezmyślnie tej wyborczej kartki.

Więcej…

 
„Oto Ja jestem z wami..."

O podlaskiej Sokółce głośno było dwa lata temu, kiedy media rozpisywały się na temat wydarzeń, które miały miejsce w tamtejszym kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Dziś wspólnota tamtejszej parafii i całej archidiecezji białostockiej przygotowuje się do uroczystego przeniesienia Relikwii Ciała Pańskiego do padewskiej kolegiaty.

Więcej…

 
Tunezyjskie wakacje

– Tu es rien pour moi! You are nothing for me! – krzyczy na mnie szef hotelowych animatorów. – Jestem wściekły i lepiej, żebym z tobą teraz nie rozmawiał!

Więcej…

 
Nie wolno pozostać biernymi

Sąd Rejonowy w Gdyni uniewinnił Adama Darskiego (pseudonim Nergal), oskarżonego przez grupę posłów i Ryszarda Nowaka, przewodniczącego Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, o obrazę uczuć religijnych (art. 196 Kodeksu karnego).

Więcej…

 
Odkryjmy dla siebie naprotechnologię

Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał o naprotechnologii, to czas najwyższy, aby nadrobił zaległości. Warto bowiem wiedzieć o niej jak najwięcej. Dlaczego? Bo to po prostu dobra, naturalna metoda rozpoznawania płodności dbająca o zdrowie kobiety.

Więcej…

 
Kochajcie Kościół!

„Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze" – blisko dwa miliony młodych ludzi uznało, że słowa te mają dla nich znaczenie i że warto przyjechać do Madrytu, aby dać świadectwo wiary. W niedzielę 21 sierpnia zakończyły się XXVI Światowe Dni Młodzieży.

Więcej…

 
Królowo Polski, przyrzekamy!

W 1956 r. naród polski złożył Jasnogórskie Śluby Narodu. Prymas ks. Stefan kard. Wyszyński, będąc uwięzionym w Komańczy, ułożył tekst Zawierzenia Polski Najświętszej Maryi Pannie. Śluby Jasnogórskie powstały więc „wśród gór, w odosobnieniu mego więzienia...", jak pisał Kardynał, któremu dana była radość „dla Imienia Jezusowego zelżywość cierpieć" (Dz 5,41). Ten program naszej odnowy religijnej i moralnej powstał więc w chwilach trudnych i bolesnych.

Więcej…

 
Oni nie wstydzą się Jezusa, a ty?

Co łączy znanego dziennikarza Przemysława Babiarza, najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską, Jadwigę i Dariusza Basińskich z kabaretu Mumio czy lidera Prawicy RP Marka Jurka? Odpowiedź prosta, acz zaskakująca: wszyscy oni nie wstydzą się Jezusa.

Więcej…

 
Maksymilian – żołnierz maksymalny

W odpowiedzi na pytanie: „Jaki był Maksymilian Maria Kolbe?", bez wątpienia każdy przyzna, że „bardzo dużo zrobił dla Kościoła". W jego biografii odnajdujemy wymierne efekty pracy w takiej ilości, że można by nimi obdarować kilka kapłańskich życiorysów.

Więcej…

 
Watykański zmysł humoru

Św. Franciszek Salezy mawiał, że „prawdziwy chrześcijanin jest najweselszym człowiekiem ze wszystkich". Czy bez wahania można to samo powiedzieć o pracownikach Watykanu, z papieżem na czele?

Więcej…

 
Piłkarze są religijni

„Z tego, co widzę, w Lechu Poznań wszyscy są religijni" − twierdzi w rozmowie z KAI ks. Jacek Markowski, kapelan tego klubu, wyjaśniając też sprawę kaplicy na poznańskim stadionie, która rzekomo miała być urządzona w pokoju trenera José Mari Bakero.

Więcej…

 
Norweski czarny piątek

Miejscowy ekstremista Anders Behring Breivik zabił w Norwegii ponad 90 osób. Twierdzi, że chciał wywołać antyislamską rewolucję.

Więcej…

 
Kolory Bożego działania, czyli co czuje spowiednik

O komórce w konfesjonale, trzydziestu sekundach na spowiedź, spowiedniku jak automat do coca-coli i o tym „Czego ode mnie ksiądz chce?" oraz o wyjątkowej szkole z o. dr. Piotrem Jordanem Śliwińskim OFMCap, założycielem Szkoły dla Spowiedników, kierownikiem duchownym, rekolekcjonistą osób konsekrowanych i świeckich rozmawia Paweł Piwowarczyk.

Więcej…

 
Słaby ciałem, ale wielki duchem

„Serdecznie dobry człowiek" – tak zapisał się w pamięci ludzkiej. „Apostoł miłosierdzia" – mówił o nim bł. Jan Paweł II, „wydobywając" dla naszych czasów bł. Edmunda Bojanowskiego, człowieka, który pozwolił „pisać się" Chrystusowi.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 133367 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook