Dziś: piątek, 2 czerwca 2023
Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Archidiecezjalne Dni Młodych – Barlinek – 1-3 maja 2015
Nie mogę wyświetlić obrazka

W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r., z udziałem Ojca Świętego Franciszka, Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Miasto i Gmina Barlinek oraz Starostwo Powiatowe w Myśliborzu organizują Archidiecezjalne Dni Młodych, które odbędą się w dniach 1-3 maja br. w Barlinku. Spotkanie będzie częścią obchodów jubileuszowego, XXX ŚDM i będzie przeżywane pod hasłem zaproponowanym przez Papieża Franciszka: „Błogosławieni czystego serca” (Mt 5,8). Organizatorzy przewidują, że – podobnie jak w latach ubiegłych – weźmie w nich udział ponad 1500 studentów i młodzieży z Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz goście z Niemiec (z Berlina, Bambergu, Bochum i innych części Niemiec).

Program Dni Młodych będzie się składał z różnych spotkań modlitewnych, projektów artystycznych, edukacyjnych i form wypoczynku. Wśród nich znajdą się m.in. jutrznie, modlitewne marsze ulicami Barlinka, nabożeństwa i wieczorne, muzyczne uwielbienia w kościołach parafialnych, koncerty i spotkania w małych grupach. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta. Uczestnicy Dni Młodych wezmą udział również w warsztatach tematycznych m.in.: decoupage, gry integracyjne i planszowe, fotograficzne, malarskie, medyczne, muzyczne, psychologiczne, sportowe, taneczne, teatralne i wokalne. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł wybrać warsztat spośród ok. 60 zaproponowanych, różnych zajęć warsztatowych. Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany program kulturalno-rozrywkowy, tzw. Barlinek City Tour, na który składać się będą m.in.: koncerty, przedstawienia, zajęcia sportowe, zwiedzanie miasta, Nordic Walking, kajaki oraz gry i zabawy. Dni Młodych ubogacą występy chrześcijańskich zespołów muzycznych.

– Do udziału w Dniach Młodych zapraszamy młodzież, która ukończyła 16. rok życia, a w szczególności studentów, młodzież szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjum oraz lektorów, młodzież zrzeszoną w KSM, Ruchu Światło-Życie, członków scholi i zespołów muzycznych oraz innych grup parafialnych. Nasze zaproszenie kierujemy w szczególny sposób do młodzieży, która w tym roku przyjęła lub przyjmie sakrament bierzmowania. Udział w spotkaniu potwierdziła także młodzież z Berlina i Bambergu – zachęcają organizatorzy.

Elektroniczne zapisy uczestników na Portalu Młodych Ichtis.info (www.zapisy.ichtis.info) rozpoczną się 15 marca br. i będą trwały do 25 kwietnia br. Powstał także oficjalny profil Archidiecezjalnych Dni Młodych na portalu społecznościom Facebook. Profil wydarzenia można znaleźć w wyszukiwarce serwisu wpisując hasło „Archidiecezjalne Dni Młodych”. Film z ubiegłorocznych Dni Młodych, które odbyły się w dniach 1-3 maja 2014 r. w Barlinku, jest dostępny na portalu YouTube.

 
 
***
 
Archidiecezjalne Dni Młodych w Internecie:
Oficjalna strona Dni Młodych: www.ichtis.info (dział „Dni Młodych”)


liczba odsłon: 3007 | dodano: 2015-03-23 15:57:07

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook