Dziś: wtorek, 18 czerwca 2019
Imieniny: Elżbieta, Paula, Marek

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

AmenBand dla ŚDM Kraków 2016
Nie mogę wyświetlić obrazka

2 listopada 2014 r. w PR III Polskiego Radia oraz w programie "Miedzy ziemią a niebem" TVP 1 miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu AmenBand "Reaktywacja". Płyta jest cegiełką na rzecz projektu Bilet dla Brata w ramach ŚDM Kraków 2016 oraz dzieło ewangelizacji poprzez muzykę realizowane wśród młodzieży przez Fundację im. Andrzeja Cudzicha.

Zespół AmenBand powstał w 1996 roku z inicjatywy Andrzeja Cudzicha (1960-2003), wybitnego kontrabasisty jazzowego, podczas nagrań na pierwszą płytę „Łąki Twoich Obietnic”. Celem lidera było połączenie świata muzyki jazzowej z muzyką pop, a także kultury sacrum ze sferą profanum. Konsekwencją takiej postawy był fakt, że przez zespół przewinęło się wiele wybitnych osobistości sceny muzycznej, takich jak: Mietek Szcześniak, Ewa Uryga, Beata Bednarz, Tomasz Szukalski, Piotr Wojtasik czy Eric Mariental. W kolejnych latach swojego istnienia AmenBand nagrał jeszcze dwie płyty: „Rozmowa z Ojcem” i „Coraz bliżej”, a w 2012 roku miała miejsce reedycja krążków, których nakład się wyczerpał. Z okazji obchodów dziesiątej rocznicy śmierci lidera w 2013 r. odbył się koncert inaugurujący działalność zespołu w całkiem nowej muzycznej odsłonie.

Poprzez muzykę pragną reaktywować w człowieku dążenie do Piękna, czego konsekwencją jest stworzony przez nich trailer oraz prowadzona akcja "Reaktywacja to styl życia". – Jesteśmy młodą generacją, która pragnie zmieniać świat poprzez sztukę. Posługujemy się językiem artystycznym, który skierowany jest do młodego odbiorcy. Chcemy przekazać prawdę o Dobrej Nowinie w nowy sposób. Bardzo istotna jest dla nas forma, która sama w sobie ma już być świadectwem. Chcemy, aby AmenBand stał się narzędziem Najnowszej Ewangelizacji.

Zespół przygotował specjalny program koncertowy poświęcony ŚDM. Na każdym koncercie jest promowana idea ŚDM oraz projekt Bilet dla Brata. – Jesteśmy gotowi wesprzeć przygotowania w diecezji poprzez specjalnie przygotowane we współpracy z lokalnymi chórami, scholami koncerty. Nasz występ może być także potraktowany jako integralna część peregrynacji znaków ŚDM, ma on charakter ewangelizacyjno-modlitewny i z łatwością może przerodzić się w czuwanie. Jesteśmy w stanie pomóc Duszpasterstwu Młodzieży w przygotowaniu czegoś całkowicie wyjątkowego. Wspólnie możemy zachęcić młodych ludzi do bardziej świadomego przeżywania ŚDM w naszym kraju oraz do aktywniejszego angażowania się w życie Kościoła – zachęcają członkowie AmenBand. Organizując koncert tego zespołu wspierasz Światowe Dni Młodzieży oraz Fundację im. Andrzeja Cudzicha.

Płyta AmenBand do posłuchania na www.amenband.bandcamp.com/releases. Zapraszamy również na oficjalny profil zespołu na Facbook`u: www.facebook.com/amenband.reaktywacja oraz do kntaktu mailowego: amenband.koncerty@gmail.com.

 

 


liczba odsłon: 1024 | dodano: 2015-10-05 11:05:06

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060