Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Akcja misyjna: Piórnik i lizak dla ucznia z Kipsing
Nie mogę wyświetlić obrazka

Marzeniem kenijskich dzieci mieszkających w Kipsing jest zostanie pilotem, nauczycielem, siostrą zakonną, księdzem, inżynierem. Pomóżmy im wspólnie spełnić ten sen o pięknej przyszłości! W styczniu rozpoczyna się w Kenii kolejny rok szkolny. W lutym 2018 r. grupa 10 księży i świeckich z naszej Archidiecezji poleci do zaprzyjaźnionego Kipsing w Kenii.

– Tylko tam, w tym momencie, mamy „zaadoptowanych na odległość” 192 dzieci, a inni adoptowani przez nas uczniowie mieszkają w miejscowościach: Matiri, Embu i w kilku innych miejscach Afryki. Zapełniliśmy pustkę, której nie zapełnią kolejne zakupy, imprezy i dziesiątki innych poprawiaczy nastroju – zachęcają organizatorzy akcji.

W lutym 2017 roku grupa katechetów zawiozła do Kipsing dary (m.in. pieniądze, przybory szkolne, żywność, ubrania). Kolejne zostały zebrane podczas czerwcowej wizyty kenijskich sióstr w Szczecinie, a w listopadzie, goszczący w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Jeremy Kabuga z Kipsing również zawiózł swoim parafianom  prezenty. Było to możliwe dzięki wrażliwości serc i wypływającej z niej hojności wiernych naszej archidiecezji.

– Teraz mamy kolejny pomysł na pomoc kenijskim dzieciom: chcemy, aby nasi przedstawiciele zawieźli do Kipsing drobne upominki dla każdego dziecka – ucznia tamtejszej szkoły. W tej szkole jest 600 uczniów. Akcję nazwaliśmy „Piórnik i cukierek dla ucznia z Kipsing”. Chcemy uzbierać w parafiach i szkołach 600 niedużych piórników wyposażonych w kredki, mazaki, itd. oraz słodkie, kolorowe lizaki. Liczymy na Waszą pomoc. Czasu jest niewiele, ale ufamy, że dzięki Wam uda nam się zrealizować ten projekt – dodają.

Zbiórka piórników potrwa do końca stycznia. W parafiach zbiórki odbędą się w niedziele: 14 i 21 stycznia. Piórniki należy dostarczyć do Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

– Nie mogę pozostać obojętny wobec tego, co widziałem i czego doświadczyłem w Kipsing. Nie potrafię zapomnieć o tym miejscu i spotkanych tam dzieciach. Muszę o tym głośno mówić, bo one same nie powiedzą Ci o swoich potrzebach i marzeniach – mówi ks. dr Paweł Płaczek – dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Patronat medialny nad akcją objęła TVP Szczecin oraz Radio Szczecin. Patronat honorowy nad projektem objął J. E. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga oraz Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Szczegółowych informacji udziela s. Agnieszka Piątkowska – felicjanka, tel. 91 45 42 292 lub 513 335 655.

Dołącz do ludzi, którzy przejmują się słowami Chrystusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40).


liczba odsłon: 1707 | dodano: 2018-01-09 12:59:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook