Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Akademik przez duże A
Ośrodek Akademicki „Rejs” jest to miejsce szczególne dla młodych, którzy chcą mieć bardzo dobre warunki do nauki a jednocześnie chcą pracować nad sobą. Ośrodek „Rejs” działa we współpracy z prałaturą personalną Opus Dei, która odpowiada za formację duchową, z której dobrowolnie mogą korzystać mieszkańcy i sympatycy Ośrodka.
Zamieszkanie w tym akademiku lub udział w jego różnych zajęciach pomoże podtrzymać edukację chrześcijańską, którą  otrzymywałeś dotychczas w parafii i w swojej rodzinie.

Czym jest Ośrodek Akademicki „Rejs”?
Ośrodek jest męskim akademikiem. Oferuje pokoje trzyosobowe oraz możliwość korzystania z biblioteki, czytelni, komputerowni oraz zajęć, które mają miejsce w ośrodku. Poza mieszkaniem i wyżej wymienioną ofertą Ośrodek „Rejs” zapewnia, całodobowe wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje i podwieczorki), pranie, sprzątanie.

Panuje tu domowa atmosfera, która świetnie sprzyja nauce, modlitwie i otwarciu na potrzeby innych. Młody student może tu liczyć na przyjacielską opiekę organizatorów Akademika, którzy są wykładowcami szczecińskich uczelni, oraz na pomoc starszych kolegów. Obecnie trwa budowa nowego obiektu, który będzie oferował lepszy standard dla mieszkających (pokoje jednoosobowe z łazienką) oraz większe możliwości dla osób chętnych do korzystania z tej formacji (duża czytelnia, salon spotkań, kaplica, hala sportowa).

Za formację duchową w Ośrodku akademickim odpowiada Prałatura Personalna Opus Dei. Tę hierarchiczną instytucję Kościoła Katolickiego założył św. Josemaría Escrivá beatyfikowany, a następnie kanonizowany przez sługę Bożego Jana Pawła II. Istnieje również w Szczecinie podobny dom akademicki, ale dla studentek „Bursztyn”.


Adres ośrodka męskiego:
Ośrodek Akademicki Rejs
ul. Waryńskiego 14, Szczecin
(91) 487 24 38, kom 510303849
osrodekrejs@gmail.com, www.rejs.szn.pl

Adres ośrodka żeńskiego:

Centrum Kulturalne Bursztyn
Al. Wojska Polskiego 90b, Szczecin
(91) 433 50 72, www.bursztyn.edu.plliczba odsłon: 2990 | dodano: 2010-08-01 15:24:45

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook