Dziś: niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Abp Gądecki zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych
Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprosił młodzież całego świata do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych w Poznaniu. „Nie sposób wyobrazić sobie, by na tym spotkaniu zabrakło także młodzieży polonijnej z różnych stron świata” – podkreślił metropolita poznański podczas Mszy św. transmitowanej przez Telewizję Polonia.
„Złożona sytuacja dzisiejszej młodzieży domaga się oparcia na silnych fundamentach, a jedną z form budowania fundamentów ponad podziałami może być Europejskie Spotkanie Młodych” – mówił abp Gądecki.

W homilii metropolita poznański nawiązał do dzisiejszej uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. „Udział we władzy królewskiej Chrystusa powinien oznaczać przezwyciężenie w sobie i otaczającym nas świecie zła, urzeczywistnianie w sobie prawdy i dawanie jej wyrazu przez uczynki miłości” – mówił metropolita poznański.

Abp Gądecki prosił mieszkańców Wielkopolski o gościnność. „Młodzi nie są uciążliwi, wystarczą dwa metry kwadratowe na śpiwór” – przekonywał. Wiceprzewodniczący Episkopatu Polski podziękował Międzynarodowym Targom Poznańskim oraz władzom samorządowym i państwowym za zaangażowanie w przygotowanie spotkania. „Bez tej życzliwości trudno byłoby podołać organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia” – pokreślił.

Oczekuje się, że w Poznaniu na przełomie roku zbierze się ok. 70 tysięcy młodych ludzi. Swój przyjazd potwierdziło już piętnaście tysięcy młodych ludzi z różnych krajów świata. Europejskie Spotkanie Młodych będzie dużym przedsięwzięciem logistycznym. W jego przygotowanie aktywnie włączyły się władze państwowe i samorządowe. Uruchomione zostaną specjalne tramwaje i autobusy, w rozkładzie PKP pojawi się dwadzieścia specjalnych pociągów, dzięki którym młodzi bez problemu dostaną się do Poznania z okolicznych miejscowości – Gniezna, Środy Wlkp., czy Kościana. Młodzi ludzie otrzymają specjalne karnety, upoważniające ich na przejazd środkami komunikacji zbiorowej.

32. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się od 29 grudnia 2009 roku do 2 stycznia 2010 roku.


 


liczba odsłon: 1723 | dodano: 2009-11-24 16:19:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook