Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

3 dni do Przystanku Jezus
Od poniedziałku 19 lipca w Młodzieżowym Centrum Formacji w Gubinie trwają tygodniowe warsztaty, poprzedzające Przystanek Jezus. Warsztaty prowadzone są zarówno w zakresie posługi muzycznej jak i wokalnej. Są kontynuacją pracy rocznej zespołu tworzącego muzyczny projekt – Przystanek Jezus 2010.
Podczas kilku weekendowych zjazdów warsztatowych wypracowywano repertuar nowych utworów muzycznych, które będą służyć podczas tegorocznej edycji PJ, a także podczas prowadzonych przez Wspólnotę św. Tymoteusza - organizatora PJ - rekolekcji w różnych częściach Polski. W warsztatach uczestniczy młodzież z całej Polski chcąc kontynuować dalszą drogę wzrostu w posłudze muzycznej.

W tym samym czasie odbywają się warsztaty teatralne i taneczne. Warsztaty teatralne przeznaczone są dla tych, którzy chcą głosić Ewangelię przez teatr i pantomimę. Uczestnicy uczą się także wykorzystywać dźwięk w spektaklach. Ich zadaniem jest przygotowanie scenek ewangelizacyjnych do Ewangelii na każdy dzień trwania PJ.

Modlący się człowiek rozmawia w swoim sercu z Bogiem. Oprócz tego że z serca płyną słowa modlitwy a z ust pieśń uwielbienia, ciało nie pozostaje statyczne. Człowiek wierzący Niestety zbyt często nie wyraża pełni pragnień swego serca. Zamyka Boga w sobie. Dlatego też młodzi ludzie chętnie uczestniczą w warsztatach tanecznych. Grupa taneczna przygotowuje choreografie tańców ewangelizacyjnych oraz tańca liturgicznego.

W tym czasie ekipa kilkunastu osób koordynowanych przez ks. Artura Godnarskiego zajmuje się pracami organizacyjnymi. Przystanek Jezus to inicjatywa w której weźmie w tym roku udział ponad 500 osób z całej Polski, a także młodzi z: Czech, Niemiec, Białorusi, Ukrainy, Słowacji, Francji, Irlandii, Holandii oraz Szkocji. Aby sprawnie ją przeprowadzić potrzeba zorganizować w pełni profesjonalnie i sprawnie działająca kuchnie z magazynem, chłodnią i wydawką żywności, służby porządkowe działające 24h, transport-często pokonujące setki km, ekipę sanitarną, sztab medyczny, biuro prasowe oraz biuro przyjmujące uczestników, radio PJ, grupę odpowiedzialną za liturgię i modlitwę, grupę odpowiedzialna za wioskę PJ na Woodstocku, biuro projektowe odpowiedzialne za: logo PJ, koszulki, smycze, plakaty, identyfikatory, foldery i inne materiały, oraz wiele innych grup i podgrup w których wolontariusze z całej polski pod wodzą braci ze wspólnoty św. Tymoteusza po raz XI organizują Przystanek Jezus.

Źródło: Biuro Prasowe PJ 2010

www.przystanekJezus.pl


liczba odsłon: 2585 | dodano: 2010-07-24 21:33:39

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook