Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Trzeba marzyć" w wykonaniu aktorów Teatru EXIT
Nie mogę wyświetlić obrazka

5 maja przypada Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce to również Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Teatr Exit tworzą właśnie tacy ludzie. Zapraszamy do obejrzenia video z poruszającym wykonaniem wiersza Jonasza Kofty pt. "Trzeba marzyć".

 

 

- Wszyscy wiemy, że tabliczka ‚‚Exit” umieszczana w sklepach, biurach czy innych miejscach publicznych oznacza wyjście awaryjne. Dla mojej ekipy praca w tym teatrze stała się czymś takim. Pomaga wyjść z niewoli niepełnosprawności - Maciej Sikorski Założyciel Teatru EXIT

Teatr EXIT to przestrzeń, w której spotykają się dwa światy – osoby z deficytami: cierpiące na czterokończynowe porażenie mózgowe, niewidome, niepełnosprawne intelektualnie oraz artyści o uznanym dorobku. Te pozornie odległe przestrzenie łączy wspólna pasja – teatr i muzyka. Ich spotkanie sprowadza się do wzajemnego uczenia się siebie. Tylko wówczas możliwe jest prawdziwe przyjecie siebie nawzajem, czyli wspólna wymiana darów.

- W Teatrze Exit szukamy wspólnie prawdziwego piękna, a nie atrakcyjności. Chcemy naszą sztuką budować człowieka, prowadzić go ku prawdziwemu szczęściu, a nie ulotnej przyjemności, którą jakże często ze szczęściem mylimy. Nasza twórczość opiera się w wielkiej części na Słowie Bożym, gdyż wierzymy, że to ono ma moc zmieniać ludzi i prowadzić ich do prawdziwego szczęścia - mówi twórca teatru.

- Mamy ambicję tworzyć rzeczy piękne w świecie zawłaszczonym przez brzydotę. Nie chcemy skandalu czy szyderstwa, chcemy spotkania i relacji. Pragniemy dawać przykład ludziom cierpiącym, mówić im, że jest nadzieja, że nie można się poddawać. Osobom zdrowym zaś pokazać piękno wynikające z dzielenia się i pomagania innym - dodaje.

Więcej o Teatrze EXIT można przeczytać na stronie www.teatrexit.pl.

 


liczba odsłon: 182 | dodano: 2023-04-26 12:53:13

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook