Dziś: niedziela, 3 grudnia 2023
Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Rozmowy konsekrowane" – audycja w radiu nowohuckie.PL
Nie mogę wyświetlić obrazka

Porozmawiają o powołaniu, codziennym zakonnym życiu, charyzmatach zgromadzeń archidiecezji krakowskiej, przedstawią też mniej znane formy życia konsekrowanego – dziewice, wdowy i pustelników. „Rozmowy konsekrowane” w krakowskim radiu nowohuckie.PL to audycja, która powstała w związku z Rokiem Życia Konsekrowanego.

„Rozmowy konsekrowane” są odpowiedzią na apel metropolity krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza, który podczas Mszy św. rozpoczynającej Rok Życia Konsekrowanego w archidiecezji krakowskiej zachęcił do podejmowania działalności ubogacających i utrwalających przeżywanie tego wyjątkowego czasu. Nowa audycja katolickiego radia internetowego z Nowej Huty jest wspólnym pomysłem ks. Łukasza Gołasia, dyrektora i redaktora naczelnego radia, oraz Łukasza Kaczyńskiego, którzy prowadzą już na antenie rozgłośni piątkowy program „Noc z Nikodemem”. „Rok Życia Konsekrowanego to szansa poznania i odkrycia na nowo bogactwa poszczególnych form tej drogi powołania – i to nie tylko dla osób świeckich, ale także, a może przede wszystkim dla samych osób konsekrowanych. Stąd pomysł audycji, która będzie taką przestrzeń kreować” – powiedział KAI ks. Łukasz Gołaś. Pallotyn podkreślił, że w ramach audycji podejmowane będą starania o przedstawienie także tych mniej widocznych i mniej znanych w przestrzeni publicznej instytutów. Dyrektor radia dodał, że ma również nadzieję, że akcent powołaniowy programu ożywi rozeznanie życiowe słuchaczy.

Audycję o życiu konsekrowanym będzie można usłyszeć w radiu nowohuckie.PL na początku dwa razy w miesiącu – w drugi i czwarty wtorek miesiąca o godzinie 20:00. Pierwsza audycja ukaże się w paśmie antenowym na stronie internetowej www.nowohuckie.pl 13 stycznia. Z zaproszonymi gośćmi radiosłuchacze poznają Zakon Karmelitów Bosych oraz Zgromadzenie Karmelitanek Misjonarek. Dzięki współpracy z katolickim radiem AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej program będzie transmitowany także analogowo na częstotliwości 104,4 FM.

luk / Kraków


liczba odsłon: 739 | dodano: 2015-01-20 10:16:19

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook