Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

@Prymas_Polski – abp Polak od dziś na Twitterze
Nie mogę wyświetlić obrazka

Prymas Polski abp Wojciech Polak dołączył do grona twittujących. Dziś ruszył oficjalny profil metropolity gnieźnieńskiego @Prymas_Polski. „Witając wszystkich życzę, aby adwentowe przygotowanie do Bożego Narodzenia, było pełne radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem” – napisał w pierwszym tweecie abp Wojciech Polak.

„Kościół musi podążać za człowiekiem wszędzie tam, gdzie ten człowiek żyje i funkcjonuje, także w przestrzeń wirtualną, która jest przecież miejscem spotkania i aktywności tak wielu ludzi, zwłaszcza młodych. Portale społecznościowe, nowe media, są dziś ważnym obszarem komunikacji społecznej i Kościół nie tylko może, ale powinien być i jest w nich obecny, przy czym istotna jest nie tyle sama aktywność, co jej cel, a ten się nie zmienia od początku istnienia Kościoła – głosić Ewangelię i zbliżać człowieka do Boga” – powiedział w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak. Prymas Polski podkreślił jednocześnie, że ewangelizacja w Internecie nie może zastąpić głoszenia żywego słowa, daje jednak ogromne możliwości i może przynosić dobre owoce jeśli odpowiedzialnie i mądrze z tego narzędzia korzystamy. „Można powiedzieć za papieżem Franciszkiem, a wcześniej Benedyktem XVI i Janem Pawłem II, że przestrzeń wirtualna to wielki ocean możliwości pracy ewangelizacyjnej. Moja obecność na Twitterze jest odpowiedzią na te papieskie zachęty, by Kościół posługiwał się nowymi środkami w dziele nowej ewangelizacji” – tłumaczy prymas.

Pytany, co będzie chciał na Twitterze komunikować, przyznaje, że nie ma konkretnego planu ani harmonogramu. „Chciałbym, żeby to moje zaangażowanie w tej przestrzeni odczytywać jako szansę spotkania Kościoła ze współczesnym światem. Chcę tam być obecny w duchu Ewangelii i z jej światłem spoglądać na bieżące wydarzenia. Chcę razem z tymi, którzy korzystają z Twittera odkrywać piękno Ewangelii, dzielić się swoją wiarą i mówić o niej innym, także tym, którym z Panem Bogiem jest nie po drodze.” – mówi abp Polak. Bezpośredni link i okno profilu abp. Wojciecha Polaka znaleźć można na stronie internetowej prymasa www.prymaspolski.pl.

bgk / Gniezno


liczba odsłon: 890 | dodano: 2014-12-17 12:10:42

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook