Dziś: środa, 6 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Dajcie mi spokój" - ks. Burzyk udostępnia bazę cytatów
Nie mogę wyświetlić obrazka

Znany kaznodzieja z diecezji bielsko-żywieckiej ks. Eugeniusz Burzyk, postanowił udostępnić swoją bazę ciekawych cytatów, która zawiera prawie 6 tys. przykładów do wykorzystania podczas kazań. Na specjalnej stronie internetowej o prowokacyjnej nazwie „Dajcie mi spokój” (www.dajcie-mi-spokoj.pl) duchowny zamierza prezentować codziennie przynajmniej jeden cytat z literatury, poezji, sztuki, filmu czy z życia autora.

Większość z publikowanych na stronie tekstów nie pochodzi z dzieł religijnych, gdyż zdaniem autora, wszelkie wartościowe treści są w stanie pobudzić człowieka do myślenia, a w konsekwencji otworzyć na Boga. Strona adresowana jest również do ludzi niewierzących i poszukujących, którzy dzięki tym cytatom mają okazję zainteresować się sprawami religijnymi i duchowymi. „Łaska Boża bazuje na naturze człowieka, na jego naturalnych zdolnościach, także na tym, co człowiek sam wypracował i zdobył, między innymi poprzez lektury” – przekonuje ks. Burzyk w rozmowie z KAI. Przyznaje też, że cytaty codziennie zamieszczane na tej stronie to owoc jego „wieloletniej samotnej pracy”. Jak przekonuje, mają one „pobudzać do refleksji nad sobą, drugim człowiekiem i swoim miejscem w świecie”.

Tłumacząc prowokacyjny tytuł strony, ks. Burzyk zwrócił uwagę na fakt, że za dużo czasu marnujemy na rzeczy powierzchowne, nieistotne, a także na płytkie życie towarzyskie, niejednokrotnie narzucając się innym ludziom. Zachęca do samotnej refleksji i wartościowej lektury. Powołuje się przy tym na Thomasa Mertona, który przypominał, że nie udajemy się na pustynię, by uwolnić się od ludzi, ale by nauczyć się, jak ich odnaleźć; by odkryć sposób, w jaki można im uczynić jak najwięcej dobrego.

rk / Jawiszowice


liczba odsłon: 854 | dodano: 2015-02-06 10:28:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook