Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Cyrenejczycy" - pomoc duszpasterska i kolejna cegiełka na rzecz BdB
Nie mogę wyświetlić obrazka

Wzruszająca opowieść ukazująca istotę Światowych Dni Młodzieży. Znakomite wprowadzenie do udziału w peregrynacji symboli ŚDM w Polsce! "Cyrenejczycy" do film dokumentalny autorstwa Alicji Waszczuk, opowiadający o młodzieży towarzyszącej krzyżowi Światowych Dni Młodzieży. Zrealizowany podczas spotkania młodych w Sydney w 2008 r. i ilustrowany świadectwami polskich pielgrzymów i wolontariuszy, jest znakomitą zachętą do włączenie się w trwające przygotowania do ŚDM Kraków 2016.

Alicja Waszczuk mówi:
Głównym przesłaniem tego 30 min filmu jest ukazanie piękna i sensu pielgrzymowania młodych ludzi z Krzyżem aż po krańce ziemi w kontekście całego bogactwa duchowego, które w sobie niosą Światowe Dni Młodzieży. Uniwersalne przesłanie filmu podtrzymuje jego aktualność i dziś. Ukazuje bowiem entuzjastyczne świadectwo żywej wiary ludzi młodych, ich duszpasterzy, osób konsekrowanych i świeckich uczestniczących, w tym przypadku, w XXIII Światowych Dniach Młodzieży w Sydney w 2008 roku. Ten prosty 40 kilogramowy, 3.7 metrowy drewniany Krzyż ŚDM, podarowany młodzieży świata w 1984 roku przez Ojca Św. Jana Pawła II - nazywany Krzyżem ,,Młodych'', ,,Pielgrzymującym", Krzyżem ,,Trzeciego Tysiąclecia"– jest wiodącym symbolem Światowych Dni Młodzieży, obok Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. I to Krzyż ŚDM niesiony na ramionach Młodych stał się poniekąd wizualnym ‘spoiwem’ filmu.

Na początku czerwca DVD z filmem "Cyrenejczycy" będzie dostępne za pośrednictwem Krajowego Biura ŚDM. Już teraz można je zamawiać, pisząc na adres: anna.salawa[at]sdm.org.pl. Dochód z płyty zostanie przeznaczony na cel Biletu dla Brata.


liczba odsłon: 1775 | dodano: 2014-06-02 10:23:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook