Dziś: wtorek, 30 maja 2023
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie 16. grudnia o godz. 17.00 ma zaszczyt zaprosić na wernisaż niezwykłej wystawy pn. "Biblia dłutem czytana" autorstwa Tadeusza Kowalskiego.

Na wystawę składa się 70. spośród 130. płaskorzeźb i rzeźb figuralnych ilustrujących Biblię, powstałych w latach 1994 - 2008 . Eksponowane były na 32. wystawach w kraju i za granicą, m.in. w Muzeum Kultur Europejskich w Berlinie. Ich forma - jak mówi sam autor, podobna jest do wierszy. Prace Tadeusza Kowalskiego to próby zobaczenia w drewnie takich wielkich opowieści biblijnych, jak: stworzenie świata, wypędzenie z raju, pierwsze bratobójstwo, dekalog Mojżesza. Wśród prac znajdują się także interpretacje tematów i przypowieści Nowotestamentowych, tj.: cuda i uzdrawianie chorych przez Jezusa Chrystusa, chrzest w Jordanie, przypowieści o uchu igielnym, synu marnotrawnym, niewiernym Tomaszu, żywej wodzie. Autor odwołuje się zwłaszcza licznie do Objawień z Apokalipsy św. Jana oraz do Pasji i Zmartwychwstania Jezusa. Szczeciński rzeźbiarz nie ukończył szkół artystycznych, funkcjonuje poza środowiskiem, nie chodzi na wernisaże. Źródłem jego inspiracji jest żywe słowo, toteż jak mówi, będzie rzeźbić stale, bo Biblia - podobnie jak sztuka, jest nieskończona.

17-12-08 - 11-01-09, Z amek Książąt Pomorskich
Sala Świętoborzyców (wejście B)


liczba odsłon: 1930 | dodano: 2008-12-14 21:25:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook